unutmanın ihanet olması

unutmak derken? bu; sonu vuslata varmayan sevda hikayesi ise beni unutmaması onu mutsuz edecekken neden buna ihanet diyeyim ki? yani beni düşünüp düşünüp mutsuz olmasından zevk alınca bu kişiyi çok sevmiş olduğum anlamına gelmez, bencilliktir ya da hastalık boyutudur. diyeceksiniz ki ne zalimsin mu. değilim aslında, unutamamanın acısını iyi biliyorum yalnızca. bu yüzden bana göre ihanet değildir, kendi yoluna bakmaktır. *
devamını gör...
unutmak belki de bize verilen en büyük nimetlerdendir.
fakat şöyle keşke neyi unutup neyi hatırlamak istediğimizi biz seçebilsek. bazı şeyleri unutmamak için kendi kendine sürekli tekrarlamak yorucu.
devamını gör...
unutmaktan ve unutulmaktan korktuğumuz konularda zaman zaman içine düştüğümüz durum. sağlık sorunlarından kaynaklanan unutmalar haricinde hayatımızda belli bir zaman diliminde var olmuş ve kalbimizde yer etmiş birini tamamen unutmak zor *. bunu da hiçbir zaman tercih etmem doğrusu. geçmişte yaşanmış güzel zamanlara ihanet gibi geliyor.
devamını gör...
unutmak edimi bende çoğunlukla mihriban çağrışımı yapar. "Oğlun kızın, olsun hele" der ya yanık yanık ozan. Hem kimler unutmadı ki mihriban sen de unutmuşsun çok mu?
neyse unutmanın faideli bir şey oldugunu öğütleyen bu türkünün sözlerini buraya bırakıp kaçayım.

unutmak kolay mı deme
unutursun mihribanım
oğlun kızın olsun hele
unutursun mihribanım

hayat böyle bu gemide
eskiler yiter yenide
beni değil kendini de
unutursun mihribanım

yıllar sineme yaslanır
hatıraların paslanır
bu deli gönül uslanır
unutursun mihribanım

zaman erir kelep kelep
meyve dalda durmuyor hep
unutturur bir çok sebep
unutursun mihribanım

gün geçer azalır sevgi
değişir herşeyin rengi
bugün değil, yarın belki
unutursun mihribanım

süt emerdin gündüz gece
unuttun ya büyüyünce
bu işte tıpkı öylece
unutursun mihribanım.
devamını gör...
unutmak huzur ve akıl sağlığı verir aslında.. insan yaşadığı her acıyı her mutluluğu bir yerde unutabilmeli; yoksa ne yeni mutluluklar edinebiliriz ne de şiddeti hiç azalmayan acılarla akıl sağlığımızı koruyabiliriz. insan her an aşık olabilir, bu o kadar da zor olmaz. yoldan geçen birine , sosyal medyada karşılaştığımız anonim kullanıcıya arkadaşımıza... her an herkese kaptırabiliriz kendimizi. eğer unutmak bize gerçekten bir ihanet olarak öğretilseydi hiçbirini aşamazdık, belki de doğru insana ulaşamazdık.

bize sadece unutulmak ihanet gibi geliyor, unutmak güzel bir şeydir çünkü.
devamını gör...
her zaman değildir.
bazı şeyler unutulmalıdır. acısı hafiflemeli ve insan yaşamaya devam edebilmelidir.
örneğin çocuğunu kaybeden bir anne. yaşadığı ilk andaki acıyı hiç unutmasa, her zaman ve aynı şiddetle acıyı yaşamaya devam etse mesela... nasıl olur da hayatta kalabilir?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar