upside down

ımdb puanı: 6.3/10
tür: dram, romantik, fantastik
yönetmen: juan diego solanas
senaryo: santiago amigorena
oyuncular: kirsten dunst,
jim sturgess, neil napier
müzik: benoît charest
süre: 1 saat 50dk

adam, sıra dışı bir evrende görünüşte oldukça sıradan birisidir. hayatını idare ettirmek için çabalamaktadır ancak bir zamanlar tanıştığı başka bir dünyadan –alt üst edilmiş varlıklı bir dünyadan- gelen eve isimli bir kız aklından çıkmaz. çocukluk dönemindeki yakınlıkları imkansız bir aşka dönüşmüştür. adam eve’i bir gün televizyonda görünce, ona ulaşabilmek için önüne çıkan bütün engelleri aşmaya karar verir.
devamını gör...
dün gece televizyonda rastladım. biraz bakayım, güzelse izlerim dedim. ulan çok güzel başladı film. fikir çok parlak. senaristi çok kıskandım bu fikri neden ben bulamadım diye. dedim ki çok acayip bir distopya izleyeceğim gece gece.

ama film ilerledikçe baktım ki distopya falan olmamış. yaratılan on numara dekor film boyu işlenen aşk hikâyesinin gerisinde kalmış. distopya için gerekli eleştirel göndermeler de hayli az.

neyse, sonuç olarak süper fikir, vasat film. ama kirsten dunst oynuyor. çok da güzel oynuyor. zaten o oynamasa, sadece öyle dursa bile yeter. bakmaya doyamadığım ender sarışınlardan. kirsten, isme bak ne güzel yaa. sarı saçlarından sen suçlusun kirsten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar