uranüs

4. (Tematik)
astrolojide gezegenler keşfedildiği dönemin ruhunu yansıtırlar. uranüs de fransız devrimi yıllarında bulunduğu için astrolojideki anlamı devrimdir, reformdur ve artık işe yaramayan eskimiş bi sistemi yıkıp yerine yenisini kurmaktır. uranüs'ün bulunuşuyla artık satürn'ün kova burcu yöneticiliği son bulmuş yerine uranüs atanmıştır.

devamını gör...
6. (Tematik)
diğer gaz devlerinin tersine halkaları yatay değil dikey olan gezegendir. güneş'e yakınlık derecesinde 7.gezegendir. rüya tabirleirnde sert mizaçlı,hırçın,hırslı biri hakkında yorumlanır gezegenin karakteride budur.
devamını gör...
7. (Tematik)
dönme ekseni diğer gezegenlere göre çok daha fazla eğiktir. bu nedenle güneş etrafındaki dönüşünü yaparken sanki yan yatmış bir görüntü sergiler. güneş etrafındaki dönüşünü dünya yılına göre 84 yılda tamamlar.
devamını gör...
13. (Tematik)
bazı teoriler olsa da, saturn ile aralarında ne oldu da böyle garip yörüngeleri var ve uranüs neden yamuk duruyor kesin olarak bilmiyoruz, jüpiterin manyetik alanı etkilemiş olabilir, belki de çarpıştılar, hep teori,

müthiş halkaları vardır, görsel bir şölen gibidir, farklıdır, ama güneş arkanızda ise göremezsiniz, esas manzara güneşe doğru bakıp, uranüsü önünüze aldığınızda görünecektir, tıpkı güneşe karşı giderken araba camındaki tozların görünüyor olması gibi,
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar