uslu çocuk

haddinden fazla uslu olunca yaramaz çocuğu aratan, sorumluluğu yaşıyla orantılı alması gereken çocuk. uslu olarak tarif edilen, çocukluğunu yaşamayıp annenin-babanın sorumlulukları kendisine yüklenen*aşırı titiz çocuklar var. çocuk; parka gider, oynar, akranlarıyla yeri geldiğinde anlaşmazlığa girer, küser, ağlar. bunları yapmayan, sınırlandırılmış çocuklarda kişilik problemi oluşma ihtimali fazladır. çocuklar her zaman uslu olmak zorunda değil. *çocuklar yaramaz olduklarında daha çok çocuklar.
devamını gör...
us akıl demektir yani uslu çocuk akıllı cocuk demektir her insan da akıl vardır ama düşünme kabiliyeti sınırlıdır. düşünebilen idrak kabiliyeti yüksek çocuklara denir. çocuk eğer suskun puskun oturan çocuksa uslu değildir, embesil olması muhtemeldir.

(bkz: embesil)
devamını gör...
bir çocuk sırf uslu ise iyi demek değildir onu mal değneği gibi yetiştirmişsin demektir. gerçi şimdikilerin günde 8 saati internette oyun -çizgi film v.s ile geçirdiğini düşünürsek uslu ve mahkum bir köle olmaktan başka şansları yok. kırık ve dik kafalı çocuklar yetiştirmemiz lazım ki dünya da değişsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar