üst perdeden din ve siyasetle ilgili atıp tutmak

bir baltaya sap olamamışlar dedim çünkü cidden öyle. ömrü hayatında yaptığı en sürekli ibadet evinde oturmak olan adamın dine saydırıp, sövdürme çabası. atıp tutmalarını gerektirebilecek yetkinlik ise? yetkinliği sorguluyorum çünkü basit şeylere değil bildiğin dümdüz mevzu edilmemesi gereken noktalara dahi girebiliyorlar. hem de öyle bir cüretle. bazıları ise açıkça kur'an'ın neyi eksik gedik yazsana diye meydana adam topluyor.

eleştirdikleri onca şeyden çok çok daha vahim yaptıkları ama kime anlatıyorsun ki sağır dilsiz, görmezler..
devamını gör...
bir baltaya sap olmuş(!) bağzı siyasiyerimizin ve allemalarımızın işine gelmemiştir.

dini üst perdeden bilen alimlerimiz, dünyalık geçim ve rahat için, bakara 174'ün uyardığını yapmasaydı, kimse de buraya gelip alt perdeden bilgisini, üst perdeden bildiğini zannedenlere duyurmaya kalkmazdı. bu siyasiler içinde geçerli. üst perdeden siyaset ilmi bilenlerin yamuklarını alt perdeden siyaset bilenler görüyorsa memleketin sonu hayra gitmiyor demektir.

" biz hakkı batılın üzerine öyle fırlatırız ki onu paramparça ettiğini görürsün"

enbiya 18.

bu ayete iman eden kimseden korkmaz. herhalde dini üst telden bilen bazı mü'minler ,kur'an'ın ilk kez küfre meydan okuduğunu zannediyorlar. kur'an'ın ortaya atıldığı zaman bir eksikliği çıkacağını zanneden zavallılar onun için menkıbeleri, kasideleri, din adına uydurulmuş sözleri ,din diye ortaya atıp duruyorlar. yav üç beş ayet söyleyin gardaşım! kimse Allah'ın dinini çürütemez. ben eksik yazarsam sen tamamlarsın, sen eksik yazarsan diğeri tamamlar, mesele rayına oturur.
devamını gör...
tiz ve bas olmak üzere ikiye ayrılan perde. üst alt kişinin haleti ruhiyesine kalmış. bununla beraber, din ve siyaset konuşmayacaksa saksıdan farkı yoktur. çünkü konuşacak bir şey kalmıyor geriye. sanat yok, müzik, şiir, edebiyat, bilim hak getire... ne konuşacak bu insanlar. lütfiye hanımın nişanı atan kızını mı konuşsun?

çok şükür, vergi mükellefiyim ve günde 17 18 saat çalışıyorum, bas sesli olarak koroya katılıyorum. ben konuşan bir aygıtım. insan konuşan bir aygıt.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar