üstad ali ulvi kurucu hatıralar

mehmet ertuğrul düzdağ kitabı...

3 ciltlik...

her insanın hayatını değiştiren buna benzer kitaplar vardır mutlaka...

okursunuz...

ve o andan itibaren hedefleriniz, yaşam tarzınız, olaylara, insanlara bakışınız ve değerlendirmeleriniz değişir...

bu hatıralar bende tam olarak öyle bir durum oluşturdu...

hasan el benna hakkında o kadar kitap okumama rağmen ali ulvi kurucu kadar hasan el benna yı güzel ve ayrıntılı anlatan birini görmedim mesela...

ya da seyyid kutub...

ve yahutta cumhuriyet dönemi türkiyesi ve o dönem ki mısır, suud v.s...

üstad gerçekten de gençliğini çok güzel geçirmiş...

özellikle konyada yaşadıkları, anlattığı değerli insanlar ve olaylar, hepsi ayrı ayrı değerlendirilebilecek özel konulardır...

insan gerçekten hayret ediyor...

bu kadar dolu dolu bir hayat 3 ciltlik bir esere nasıl sığabilir?

Allah kendisinden ve bu güzel eseri ortaya çıkaranlardan razı olsun...

bilhassa tavsiye edilir...
devamını gör...
edebiyat dalında biyografik eser fakat otobiyografi diyebileceğimiz bir eser. geçmişi ve bir dönemi anlamak adına tarihsel kaynak niteliğinde olan kitap, nefis terbiyesi ve kişilik gelişimi içinde baş ucu mesabesindedir.
devamını gör...
oku(t)malı. hatta okumayan ilahiyatçıyı mezun etmemeli. beylik cümlelerimizi azaltan muazzam eser. ütopik denilen şeylerin aslında daha yirmi otuz sene öncesinde yaşanılan olduğunu görmenin manidar sızısı..bu bile kafi!
devamını gör...
kaynak yayınlarından çıkan 4.ciltlik “hatıralar” adlı otobiyografisi çok kıymetli bir eser. güzel bir müslüman tanımak isteyene tavsiye edilir.
devamını gör...
beş cildi de aldım. ilk cildi bitti, yorumlamı yazayım. her cildin 400 sayfa gözünüzü korkutabilir ama çok akıcı. nasıl okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz. merhumun rahmetli mübarek kişiler olan dedesinden ve amcasından uzun uzun bahsettiği yerler uzunluğundan biraz sıkıcıydı orada biraz yavaşladım ve birkaç günde bitti. şöyle diyeyim hızlı ve yerinden kalkmadan okuyan birisi iki hatta bir günde okur. neyse içerik olarak üstadın konya'daki hayatı, medine'ye yerleşmesi ve sonra kahire'de el ezher günlerinden bahsediyor. mustafa sabri efendi, zahid kevseri gibi kişilerden sık sık bahsedilmekle beraber bu ciltte esas odak yozgatlı ihsan efendi ve onun kadim dostu mehmet akif. kitabı tavsiye ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar