utanılan anılar

. . . antalya'dan izmir'e gitmek üzere otobüse yerleştim. yanıma da orta yaş üstü bir amca oturdu. her zaman olduğu gibi otobüs hareket ettikten sonra muhabbet başladı.

. . . selam sabahtan sora amca antalya'nın sıcağından sonra ankara'nın soğuğu da hiç çekilmez deyince bana bir gülme geldi. gülerek amca bu otobüs izmir'e gidiyor dedim. amcam yerinden öyle bir firladı ki görmelisiniz. ben de gülerek olsun be amcam sen de ankara'ya izmir üzerinden geçersin derken muavin yanımıza geldi. bana bakıp sinsi sinsi gülerek rahat ol amca bu otobüs zaten ankara'ya gidiyor demesiyle ben yerimden öyle bir fırlamışım ki görmeseniz de olur. üstüne üstlük yanım da ki amca da gülerek olur be oğlum sen de izmir'e ankara üzerinden gidersin diyince bayağı bir utanmıştım.
devamını gör...
lise sondayız bizim arkadaşın mahallede bir abisi var herif 30 yaşında evli kendine zorla aslan kral dedirttiriyor falan bizim arkadaşın adı da mustafa bize dedi ki aslan kral abi okula geliyor gezcez bugün tamam dedik her neyse adamın şahini falan var yanlayarak geziyor düz gitmek fıtratına ters okuldan aldı bizi gece oldu hadi üniversite semtine gidelim tamam dedik bastık geldik abiğğ öyle ortama hayatımda girmemişim tam bir ergen ve tam bir abazayım her taraf kadın bir ara kendimden geçmişim kafa sağda yürüyorum yürüyorum derken süs havuzuna düştüm ağzına lokma koyayım herkes bana bakıyor rezil oldum bir çıktım sudan her tarafımdan su akıyor birde titriyorum koşmaya başladım manyak gibi o kadar büyük ki arabanın yerini de bilmiyorum dolmuşa binsem cüzdan da gitti başladım yürümeye yanımdan geçenler ya korkuyor ya da gülüyor ben kafayı eğdim damlata damlata yürüyorum eve 2 saatte mi ne vardım 1 ay hasta gezmiştim.
devamını gör...
biraz önce yaşanan anıdır.

arabadayım ve bir karadeniz müziği çalıyor. bende telefonun ön kamerasını açtım ve kendimi çekerek şarkıya eşlik ettim. buraya kadar her şey normal. unuttuğum nokta bir fırıncının önünde olduğum ve genç bir çocuğun bana bakıp dalga geçer gibi gülümsemesi... çekmeyeceğim bir daha söz!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar