ütüye dur de

dünyanın en büyük saçmalıklarından. geçen gün yıllar sonra tekrar kısa süreliğine de olsa ütü yapınca resmen bir uyanış yaşadım.
bakın arkadaşlar, hepimizi uyutmuşlar. hepimize daha doğuştan itibaren kırışıklığın kötü bir şey olduğunu empoze etmişler. bakın düşünün şimdi, sigaradan yılda kaç kişi ölüyor? ya da alkollü ürün tüketiminden? bireysel silahlanma? peki ya kırışıklıktan? ama ne sigara içen ne alkol tüketen ne de silahlanan bir kimse gömleği kırışık bir beyaz yakalı kadar tepki çekiyor. neden? çünkü kapitalist sistem bize bir şeyler tükettirmek zorunda, yeni tüketim alanları oluşturmak zorunda. aslında tüm insanlığın kullanımından bir anda çıksa hiç bir şey kaybetmeyeceğimiz bir ürün ütü. peki bunu yapan kim? tabii ki ütü lobisi.
bakın arkadaşlar ülke olarak ütü yapmayı bıraksak elektrik tüketimimizin %1,3'ü; 2 milyon ağaç ve 350bin adam gün mesaiden tasarruf edeceğiz. hanımlarımız * daha az ev işi yapacak, çalışanlarımız faturaları daha az dert edecek. daha mutlu bir hayatımız olacak. farkında değil misiniz ütü sadece bir külfet!
evet sana diyorum, belki bu güne kadar hiç böyle düşünmemiştin, ama artık uyanmanın zamanı gelmedi mi? benim bireysel olarak aksiyon almam ne işe yarar ki diye düşünebilirsin, ama böyle davalar ancak bireysel çalışmalarla büyür, başarıya ulaşır.

(bkz: ütüye dur de)!

(bkz: lütfen nokta da olsa yorum yapalım)
(bkz: ütü lobisinin facebook tan kaldırttığı yazı)
devamını gör...
destek verilmesi gereken kampanya. boşu boşuna yorulup duruyoruz yeminle. şu kısacık hayatımızın kaç günü daha ütü yaparak geçecek ha?!
devamını gör...
görüyor ve arttırıyorum.bakınız, ütü dış mihrakların oyunlarından sadece birisidir. teknolojiye,sanayiye,sanata ayırabileceğimiz vakti böylesine boş, anlamsız bir faaliyetle doldurmamızı istiyorlar.mevcudiyetimizin yegane temelini ütü yapmaya çalışıyorlar. arkadaşlar, yoldaşlar. ütü israildir. gelin bu başkaldırıya siz de destek verin.
dipnot: kampanya sloganı olarak nacizane önerim için
(bkz: sizin ananıza bacınıza yaz sıcağında ütü yaptırsalar hoşunuza gider mi)
devamını gör...
afagshafag tam bir "bunlar amerika'nın bi oyunu anlasanıza!!1!" başlığı. ya ben okey tamam dur derim canıma minnet de, şimdi komşu teyzem dur demezse anacığımın dilinden kurtulamam ben. çünkü "ay Allah canını almasın o ne kılık öyle jilet gibi ahahaha" cümlelerinin yerini alması içün en az 3 nesil geçmesi lazım. o nesiller geçene kadar da harcar bizi elalem çetesi.
devamını gör...
mantıklı önerme.

bir de yatak düzeltme konusu var mesela buna benzeyen. çarşafın orasını gerdir, burasını çekiştir, üzerine büyük bir itinayla ortalayarak yorganı* yerleştir, yastıkları ortadan kaldır, ve nihayet saltanatı 24 saat sürmeyecek yatak örtüsünü katmandu'da bir tapınağın sunağına bırakacağın kurban edasıyla ört. sonrasında ne olur peki? kapıyı ört, çık dışarı, sonraki geceye kadar o odaya kimse uğramasın, ve odaya girer girmez yaptığın ilk iş o yatağı bozup(!) içine atlamak olsun.

ama gel de hanıma anlat işte.
devamını gör...
kot, keten gibi ütü istemeyen giysiler tercih ederek yıllardır sessizce destek verdiğim kampanya. hanımda da apse yapmış bu durum geçen şortumu ütülerken yakaladım.
devamını gör...
butun kalbimle, dolaptaki ütüsüz kıyafetlerimle, ütünü yap diyen annemi dinlemeyip cehennemi göze almakla destekledigim, kanimin son damlasina kadar ugruna ugrasacagim kampanya. hatta bombaci eylemcisi olup utu firmalarini patlatmak, utulere zarar vermek icin her tur gonullu destek verebilirim hem de bedava. yeter ki bu cilginlik dursun.
devamını gör...
evde ütü zahmetinden de kurtulmak isteyen kadınlar lobisinin desteği olabilir mesela.
mesele elektrik faturası vs ise mesela sözlüğe girmeyelim epey. pc açmayalım. telefonlarımızı şarz etmeyelim. daha az girelim.

hee afedersiniz atletini vs de ütüleyen erkek biliyorum. sıkıntı yok. aferin ona. devam etsin.
devamını gör...
bir zamanların son ütücüsü olarak desteklediğimdir.
aslında ütü yaptığım o uzun yaz günlerinde bu harekete desteğimi tül perdeleri yakarak gostermisim. kırışık kalsaydı onlar perdeden olmazlardı; ben de işimden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar