uvey

#sözlük 

aslında öz'dür. kalemi bu toprakların en naif, en ince, en içten taraflarından beslenir. o yüzden her yazdığı, okuyanın hayatında muhakkak anlamlı bir yere oturur...


devamını gör...
okuyom ben ya diyenleri anlayan nadir kisilerden, empatikmis anladigimiza gore... hele ki onumde rlc devre teorisi notlari dururken, iletisi doping gibi gelmistir, ben quizden bi 70 alip geliyorum haci abim.
devamını gör...
bu elemanı tanıyorum. harbi merak edilecek tek özelliğini açıklıyorum sizlere; garson gelmesin diye bardağı yarılayıp çayın diğer yarısını içmek için 3 saat bekliyor. başka da bir numarası yok.
devamını gör...
yazıları yakından takip etmiyorum. ancak, bugünkü 19 mayıs kutlamasını inanmayacaksınız belki ama baştan sona okudum ve beni duygulandırdı. sonra bir iki entry'sini okuyayım dedim onlar da beni duygulandırınca bu cümleyi üç nokta ile bitirmek istedim...
ne olacak bu çocuğun hali böyle bilmiyorum.
devamını gör...
gülümseten yazarımız.takip ediyoruz neşeleniyoruz.durmak yok yola devam.
devamını gör...
#68754
olmaz ki. sesi çıkmayan hasta birine bu yapılmaz ki. hakkıyla gülemiyoruz. *
devamını gör...
yazdığı tanımlar için özel vakit gerek.
ciddi ve yeni.
üstelik müdür.
uzun yazıyor.
şöyle bir baktığımda sözlükte bu tür yazan bir hayli az yazar var.
gene gelenek devam ediyor daha çok kısa ve gelip geçici şeyler.
insanın her zaman şunu düşünmesi gerek bana kalırsa yaptığım işde tek miyim.
eğer evin önünü temizliyorsam en iyi ben temizlemeliyim.
herkesin nevi şahsına münhasır br tanım tarzı var.
ama bakılırsa görülecektir; ayırdına varılamayacak kadar benziyoruz birbimize.
ben uvey üstadın şiir gibi başlık açtığına ve adam gibi tanım yazdığına şahidim.
falcon bir gökkuşağıysa, uvey ardından gelen yağmur.
devamını gör...
en kısa zamanda mecnun ara'dan ismini aratıp çıkan bütün tanımlarına artıyı basacağım yazar kişisi. karmasındaki değişimi görünce şaşırmasın diye şey ettiydim!.. *
devamını gör...
adamı sözlüğe tanım girmekten soğutan kişi.

platonik aşığı olduğu kızın doğum gününe hediye götüren elemanın, kıza doğum günü için gelen hediyeleri görünce hediyesini gizleyip oradan sıvışmayı tercih etmesi gibi bir his yaşatıyor adama.

tam bir başlık açacakken es kaza bu arkadaşın başlığına denk geliyorsun, ve kendi kendine soruyorsun ulan bu varken bunu mu yazacaksın buraya? deyip vaz geçiyorsun.

yönetimden ricam bu adamı yanına falcon'u da dahil ederek tez elden uzaklaştırmalarıdır. yoksa töbe başlık maşlık açılmaz.
devamını gör...
sözlükte olmadığını anlamak için, (bkz: kim var) butonuna bakmaya gerek olmayan yazardır. sol farameye bakmanız yeterlidir.
o değil de #78228">#78228 bu tanımıma bakarak adamın başına bir hal getirmediniz inşallah.*
devamını gör...
ilk önce uzun diye geçiştirdiğim doğum günü yazısının sahibi.sonra okuyunca dumura uğradım*maşallah o kadar içten ve yaşayarak yazmış ki yazıyı okurken gözümün önünde canlandı.kendi hayatımdan kesitler bulduğum için duygulandım da*rabbim bir ömür boyu mutlu etsin,iki cihanda birbirinizden ayırmasın..
devamını gör...
her gün çalıştığı yerden geçerek göz kırptığım yazardır.

oda bana kırpıyor.
devamını gör...
kardeşim yapmayın böyle! adamı gaza getiriyorsunuz, o da o gazla asılıyor klavyeye, durduramıyoruz. bu sefer de yok çok uzun yazmış, entry'nin ucu sonsuza gidiyor, ufuk çizgisi bile kayboluyor diye başlıyorsunuz sızlanmaya. geçen gün bir tanım yazmış, belli ki yine gaza getirmişler, bir haftadır ev ahalisiyle dönüşümlü okuyoruz, yorulan diğerine veriyor mukabele gibi, daha bitmedi.

yapmayın böyle... *


devamını gör...
hoşgelmiş cogito sözlük yazarı. umarım uzun soluklu bir sözlük kariyeri yaşar ve cogito sözlük'e çok şey katar. az biraz da formata hakimse süper olacak.

dipnot: (bkz: #140256)
devamını gör...
uzun bir süre sessizliğe gömülerek entrylerinden bizleri mahrum bırakmış, fakat dönüşünü de muhteşem yaparak gönlümüzü almış olan yazardır...arkadaş sadece ben miydim acaba böyle entrylerini okuyup da deliler gibi kahkaha atan, geceler boyu entrysi aklıma gelince yorganı başa çekip " kıhısı kıhısı" diye gülen diye çok düşündüm...yahu en basiti bunlar nasıl entrylerdir böyle?

(#145371)
(#145296)
(#145346)
(#145148 )


üşenmedim araştırdım arkadaş, uvey yüzünden kafayı sıyıran en ciddi anda bile iç sesle "ehea mehae süperdi yaa" deli divane olan sadece ben miydim? değilmişim dostlarım...ah uvey ah bunların hesabını nasıl vereceksin? işte uvey ve sebep olduklarıyla ilgili ibretlik bir video...


http://gaffarkaradogan.com/...

not: arabelleğe alması biraz sürebilir biraz sabır
devamını gör...
girdiği heryer de sıraya girecek kadar yaş tahtaya basmayı sevmeyen yazardır.
devamını gör...
aslında üvey değildir. aynı avea gibidir yani a ve a iki anın yan yana gelmesi. burda da u ve y harfleri yan yana gelmiş u ve y olmuş.
yani anlayacağınız aveadan esinlenmiş arkadaş.
devamını gör...
öğlen saatleriydi ki bir ses , kesiyorda kesiyor..

-abi öyle bir gol attım ki süperdi ya !

bir de el ile istikamet gösteriyor tabiri doğru ise top 90 lar olmalıydı. çünkü eli sol üst çarprazı gösteriyordu.

(bkz: fesubhanallah ibretlik bir gol)

yediği kebabın baş döndüren lezzetinden olsa gerek kendinden geçmişcesine anlatıyordu.e tabi karşısında bulunalarda ne yapsın dinliyor her

söylediğine eyvallah diyordu. karınları aç işleri yok bir de top'a mı odaklansın.

seni ziya seni.gibi tepkilerdi.
devamını gör...
sayet ben (biz) buralarda yazarlık yapıyorsak, bu adamın yaptıgı nedir diye merak icerisindeyim.

(bkz: über yazar)
devamını gör...
kendisi sözlükte en sevdiğim yazar.
o da benim için aynı şeyi söylemiştir.
fakat biliyorum ki aziyadeyi benden çok seviyor.
o bakımdan aziyadeyi üzmemesi adına onu uyarıyor ve üstüne bi bardak soğuk su tavsiye ediyorum.
(bkz: yemek mi ne yemeği)
devamını gör...
bankacılık konusunda yazdığı yazıları rakamlarla desteklemesi halinde söz konusu yazıların daha dikkate değer olacağını düşündüğüm yazar.

bi çok yargısı somut rakamlara dayanmıyor. yanlış veya doğru demiyorum.

mesela faiz dışı gelirler toplam gelirler içerisindeki payı 2007 öncesi kaçtı sonrasında kaç oldu? veya sınırsız kredi musluğu açıldı denilen yıllardaki kredi büyüme oranıyla günümüzdeki oranlar nedir? gibi. bu şekliyle sübjektif yargılara dayanan bir yazı dizisi olmuş.
devamını gör...
bankacılık yazısı serisiyle bir kez daha bu sözlüğün nasıl değerlere sahip olduğunu göstermiş yazardır. yazmış olduğu hususta özellikle; insani faktörleri barındırması, bankacılığın gelişimini göstermesi, terimsel sayılacak jargonu anlaşılacak seviye de sakin bir usturupla anlatması her açıdan takdire şahandır. yazdıklarının doğruluk payı çok ama çok fazladır.. ufuk verici yazısı münasebetiyle kendi adıma teşekkür ederim.

edit: bir bankacı
devamını gör...
mihrimahtaki bankacıyız işte milleti dolandırıyoruz sözüyle zirveye giriş yaptığım yazar. sonrasında kalabalık filan derken fazla muhabbet etme fırsatı olmadı ama o da olur inşallah bir gün
devamını gör...
bildiğin ağbi.duruşu,konuşması falan.insanın yaşı ondan büyük de olsa ismi ile değil ağbi diyesi geliyor.
devamını gör...
sözlükte en beğenilen yazarlar listesinde zirvede olması gereken yazar. işbu yüzden boş bir günümde detaylı ara'dan bütün tanımlarını okuyup - şayet artılmadığım varsa- hepsine artı vereceğim inşallah..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar