uyku kaçması

uyku yarı ölüm. hiç olmuyacak yerlerde kaçar, gelmemesi gereken yerlerde bir anda ortaya çıkar. gün içerisinde çok nadir uyurum. uzun yolculukta otobüste uyuyanlara ve başını yastığa korkomaz uyuyanlara ise gıpta ile bakar ekseriyetle de sinir olurum. arkadaş canını sıkan hiç mi bir şey olmuyor veya kafana takılmıyor, bir de bunu kendi yatağım dışında uyuyamamam da eklenince nerde nasıl kaçtığının bir önemi olmuyor. gelmiyor işte arkadaş, kaçıyor ya da. bazen öyle sorular sorulur ne tür süper güçlerinizin olmasını isterdiniz diye, cevabım her zaman hazırdır, uykuya hükmetmek. öyle olsaydı şimdi değil doktora tezini doçentlik tezini bile teslim etmiştim. (not: gerçi zamanın gelmesi gerek ama olsun başka işlerle uğraşırdım. bir de zalım kitaplar çok kalın, bin küsür sayfa kitap mı olur lan zalımus)
devamını gör...
gece kaçınca çok sıkıntı oluyor. sabaha kadar dön dur bir de kahve içtiysen tamam sabah edersin. sonra tam derse gideceksin uykun gelir derste esner durursun.
devamını gör...
çözümü televizyonda yayınlanan kalitesiz dizilerden birini izlemektir. ucuz yapım, senaryo hataları ve samanyolu tv oyunculukları uykunuzu getirecektir illa ki.
devamını gör...
önemli bir sınava girecekseniz önceki gece mutlaka başınıza gelir. bir de erkenden yatıyım da uykumu alıyım falan dersiniz ama nafile. 11'de yatıp 2 civarında uyuyabilip sabah da 6-7 gibi uyanırsınız. sıkıntılı bir durum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar