uzaklara bakmayı gerektirecek durumlar

adınızın emir olması ve kendinizden 47 cm kısa feriha isminde bir sevgiliye sahip olmanız yeterlidir. hayatınızın yarısı lüks evinizin camından uzaklara bakıp feriha'yı ve babasının beyaz gür sakallarını düşünmekle geçer.
devamını gör...
yanınızdaki bireyin netten/pc den herhangi bir şifre alması.

yanınızdaki bireyin bankadan para çekmesi.
devamını gör...
müşterinin aile içi tartışmasına şahit olunurken. bedenen yanlarında olunsa bile en uzak mesafe hedef alınarak gözleri o tarafa çevirme zorunluluğu hissedilir.
devamını gör...
facebook için profil fotosu çektirmek.
devamını gör...
afilli bi hatun yanınızdan geçerken olabilir..

tabi uzaklık kavramı kişiden kişiye değişeceği için yerinde bir tanım olmayabilir.
devamını gör...
mutlu değilseniz, mutluluğun çok uzakta olduğunu düşünürsünüz..
bir çeşit arayış hali olsa gerek.
devamını gör...
yolculuk halindeyken fonda çok sevdiğiniz ağır bir parça yeterlidir.
tabi baktığınız noktaya hızla yaklaşacağınızdan dolayı yeni hedef noktaları seçmelisiniz. bu da konsantrasyonunuzu bozabilir.
devamını gör...
"seni gerçekten çok seviyorum bak gerçekten. ama araya soğukluk girdi 3 ayda ve arkadaştan öte olamıyorum sana karşı. evet sana yeniden başlayalım mı da dedim evet hem de ben dedim. ama baktım ki olamıyorum, olamıyor yani."

dendiğinde tam da istiklal caddesi'nin ortasında uzaklara dalarsınız, gözleriniz dolar, ağlayamazsınız, kalbiniz acır. ama yaptığınız tek şey uzaklara bakmak olur dakikalarca. ne dediğinizin bir önemi yoktur ve olmayacaktır onun için ama size * saygısı olduğundan bir söz bekler. sadece uzaklara bakarsınız. sonra güçlü görünmek için onun yüzüne bakar gülümsersiniz ve gidersiniz.

her gün okulda onu görmek için seçtiğiniz derslere lanet edersiniz sonra. her gün aynı sınıfa gelmek için heyecan veren o dersler yerine diğerlerini de seçebilirdiniz çünkü.

sonra her ders o sizden sonra kapıdan girince yine gözleriniz dolar ve anlamasın diye uzaklara bakarsınız yine. merdivende görürsünüz yine uzaklara bakarsınız. arkadaşları arkadaşlarınızdır; zamanında hepsi "maşallah"lar ile donatmıştır o masayı size baka baka ama eğer o sizden önce okula gelip de o masaya oturduysa kantine girer girmez uzaklara bakıp görmemiş gibi yapar çıkarsınız.

halbuki "yeniden başlayalım" mı dediği gün o ayrılık sırasında önceden attığınız tüm mesajları hem telefonunda hem de kendi eliyle tek tek not ettiği defterini size verip "artık yanımda olacaksın nasılsa buna ihtiyacım yok bakmayacağım artık" dediğini her hatırladığınızda; ve o defterden o sayfalar yırtılıp artık sadece dersler yazıldığını görünce de pencereden uzaklara, çok uzaklara bakarsınız.

camiye artık onunla bahçesinde karşılaşmamak için sünnet kılınırken gidip farzdan hemen sonra çıkarsınız. halbuki zamanında hocaya her vakit "mikrofonu açın kız arkadaşlara da ses gitsin cemaatle kılsınlar" derdi sizi düşünerek. hoca da bıkmıştı ama o sizin sevap almanız için bunu söylemekten hiç çekinmemişti. hiç huyu olmadığı halde o da camiden koşarak çıkar hemen ve bahçede karşılaşırsın. uzaklara bakarsın, acelen var gibi koşarsın aslında gidecek acil hiç bir yer yoktur.

ve işin kötü kısmı.

hayatın olur artık uzaklara bakmak; çünkü kahrolası gururun vardır ve ağlayamazsın. güçsüz görmesin seni diye. halbuki sözünden dönen de odur. ama bunu düşünürken bile uzaklara bakarsın.

ve bilirsin

her uzak onun cemalidir aslında...

* (bkz: o benim arkadaşım)
devamını gör...
pederin gözlerine bakmak uzaklara bakmak gibi.
devamını gör...
(bkz: saksıyı çalıştırmamak)

tarihde bunun örneğiyle çok karşılaştık. emir komuta zinciri içerisindeki insanların düşünmeye itecek ne gibi bir sebep olabilir ki? her şeyleri defterde yazıyor. geriye sadece uzaklara bakmak ve düşünürmüş gibi yapmak kalıyor.
devamını gör...
sevdiğin yüzlerce kilometre uzaktaysa uzaklara bakarsın.hatta varsa dolunaya bakarsın.bilirsin o da oraya bakıyodur.sevdiğinle buluşamasan bile bakışların buluşur onunla.falanda filan işte.hayat zor cogitanlar.
devamını gör...
toplu taşımada karşı koltuktaki sevgilileri görmek. onlar yapıyor ayıp, biz bakmayalım.
devamını gör...
(bkz: ihanet)
yanlıs anlasılmasın. uzaklara, uygun bir balta, testere vs satan dükkan var mı diye bakılacak.
devamını gör...
duymayı istemediğiniz sözler duyarken mesela, ama uzaklara bakmıyoruz en azından ben ne zamandır bakmıyorum bir şey'e bakıyorum gediz ovasına mesela az sonra panaz tepelerine varıyor göz bu defa panaz tepesine bakıyorum uzaklara mı bakıyorum? bilmiyorum! şair zaten şöyle demiş:" kim bakar uzaklara köpekleri saymazsak" onların bakışları var uzaklara bakan bu dünyadan uzaklara.
devamını gör...
uzaklar anne- babasını elim bir trafik kazasında kaybettiğinde sizden başka akrabası kalmamışsa.
devamını gör...
seçim sonuçları açıklandığında milletvekili adayının durumudur... "milletvekili adayının" yerine "chp başkanının"da koyabilirsiniz...
devamını gör...
günümüzde birçok sebepten dolayı grrçekleştirilen bu hareket ortaçağ avrupasında dünyanın yuvarlaklığını ispatlama yöntemi olarak kullanılıyordu.
devamını gör...
günümüzde bir çok insanın sürekli tribal enfeksiyonda olduğunu düşünürsek, herkesin şair, herkesin romantik, herkesin dertli, herkesin ağır abi-abla olduğunu da dikkate alırsak her durum.
adama tuvalete gitmem lazım diyorsun, dikiyor gözlerini uzaklara, bekliyor, bekliyor, düşünüyor. sonra ağır hareketlerle çeviriyor başını bana ve usulca fısıldıyor:"yakınlarda tuvalet yok, camiye bir baksak mı acaba?"
devamını gör...
zihnimi boşaltmak istediğimde boşluğa bakarım. arada kazara kadraja insan girer, ona baktığımı sanıp kıllanır. tek gözlü olup, yolda giderken, 'niye bana bakıyon layn?' diye tepki alıp, durumunu söyleyince de, karşısındakine özür dileten de biliyorum.
devamını gör...
enjeksiyon odasına girerken hasta kişinin görevli personel adına en büyük temennisidir belki de...
devamını gör...
deniz kıyısında fotoğraf çektirmek.

-kanka dur bi sn. hah, çek.

+olm kafayı kaldır biraz. yüzünün yanı tam görünmüyor.

devamını gör...
araba kullanmak. fakat güneş tam da o bakılacak yerdeyse bakmamayı da gerektirir aynı zamanda.
devamını gör...
zekayı kullanmayı artırma yöntemlerinden biridir.
devamını gör...
o gün önemli bi vizen oldugunu yeni ögrenmek mesela.hatta ek olarak mahmut tuncer abimizin yaptıgı gibi gözlerini hafif kısarsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar