uzaktan eğitim

yök tarafından denklik verilmişŸ fakat türkçe eğŸitim veren yer olmadığŸından alınamayan alınan yerlerinde diplomasının bir işŸe yaramayan yerler olması sebebiyle daha güzel bir şŸekle gelememişŸ eğŸitimdir.
devamını gör...
batıda oturmuş bir sistem. türkiye'deyse ne zaman standart birliğine kavuşulur, bilinmez.
aöf, sakarya, gazi ve yesevi üniversitelerinde veriliyor.
devamını gör...
türkiye'de de standarta oturmuştur.türkiye de bu sistemi aöf harici profesyonel olarak ilk deneyen ahmet yesevi üniversitesi olmuştur, en köklü ve sistemi oturmuş bir şekilde denklik sorunu olmayan ve lys sonuçlarına ösym yerleştirmesine göre eğitim verir.sakarya üniversiteside bu konuda klişe olmuş ühttp://niversitelerdendir.Geçen yıldan itibaren istanbul üniversitesi'de eğitime başlamıştır ve bölümüde fazladır.ayrıca diğer üniversitelerde de myo statüsünde eğitim vermektedirler.eğitim inernet üzerinden canlı yayınla verilmekte olup, ödevler ve vizeler internet üzerinden finaller yüzyüze yapılmaktadır.devam zorunluluğu olmayan örgün eğitimden zor olduğu aşikardır.yalnız avantajlarından ziyade dezavantaj olarak masrafları ağırdır.
devamını gör...
aldıkları paraya değer bir eğitim hizmeti olduğunu sanmıyorum.
pc benden,internet bağlantısı benden.
kitap yok,dvd yok.
verdikleri bir şifre ile dersleri izleme imkanın var ki bari o da olsun..
buna rağmen harçları çok yüksek
ve yine buna rağmen belkide bile bile tercih edeceğim..
devamını gör...
milli eğitim bakanlığının yeni uygulaması.

adey eğitim sınıfı başlığı altında 3 bölüm ve ardından sınav.
afet yönetimi ile ilgili dokuz bölüm ve ardından sınav.
bakalım daha neler çıkaracaklar.

deneme yanılma yöntemi ile eğitim sistemini felç eden daha kaç ülke var acaba?
devamını gör...
berbat bir uygulamadır. seçmeli bir kaç dersi böyle alıyoruz üniversitede. tek cümleyle bir halta yaramıyor diyebilirim.

o değil, uzaktan eğitim türk dili ve edebiyatı okuyan arkadaşlarım var. vize dönemindeyiz malum facebook iletilerinde görüyorum ''of çok zordu yea!'' tarzı cümleler. o kadar çok laf geliyor ki ağzıma, susuyorum. hem onlara, hem bu zımbırtıyı çıkaran yetkililere. internet başında öğrendi de, oldu değil mi? tabi ya, hayat size güzel.
devamını gör...
öğrenci ile öğretmenin fiziksel olarak aynı ortamda olmaması durumunda kullanılan eğitim teknolojilerindendir. eğitim teknolojisi tarafından incelenen bir fenomendir ve bu alanın eğitim bilimlerine yaptığı en büyük katkıdır. uzaktan eğitim ile öğretmenler ve öğrenciler asenkron uzaktan eğitim (kendi seçtiği zamanlarda basılı veya elektronik ortamların el değiştirmesi) veya senkron uzaktan eğitim (eş zamanlı iletişimi sağlayan teknolojiler ile etkileşim) yöntemlerinden uygun ve mümkün olanını kullanarak eğitim çalışmalarını yürütebilirler.
devamını gör...
-mecnuuuunnn!
+hoooppppp!
-naaabıyon?
+naaasıııll?
-nabıyon diyom duymuyon mu beni?
+hee, iyidir be ismail abi, ders çalışıyom da dalmışım..
-ne dersi mecnun?
+açıköğretim işletme.. sınavlar var ya benim..
-nasıılll?
+sınavlar var yaaaa!
-heee, e o zaman ben çalıştırem seni mecnun?
+sen anlar mısın kiii?
-bak şimdi! senin ağzındna çıkanla kulağının deliğinden giren bir mi? benim dedem murat yayınlarının sahibiymiş!
+ee iyi ya o zaman, hadi anlat bakalım!

devamını gör...
son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan sistemdir. bazı üniversitelerde ve bazı programlarda uygulanmaya başlamıştır. kpss, kpds hazırlık kurslarını bile uzaktan eğitimle veren dershaneler var artık. bir de yurt dışı üniversitelerinde uzaktan eğitimle okuyan bir kitle var. aman diyeyim. hazırlıklı olun. *
devamını gör...
çalışan insanlar için bulunmaz nimetlerdendir. akşam saatlerinde senkron olan derslere, bilgisayarın başında uzanarak, çay eşliğinde katılmak; anlık soru cevaplarla örgün eğitim standartlarına da ulaşabilmek; gereğinde soru ve ödevleri e- mail yoluyla hocalara ulaştırabilmek imkanı varken; arşivlerden eski ders kayıtlarına ve notlara ulaşmak da mümkündür.
devamını gör...
yüksek lisans programı dahi vardır. insan evinde ders çalışabiliyor ise ne mutlu tabii. ama tez yazıyorum deyip sabah akşam sözlükte takılanlar var. aman deyim istikrar gerekiyor. bazı şeyleri dengesini iyi ayarlayabilene diplomanın en kolay yoludur.
devamını gör...
dünya'da son zamanlarda gelişme gösteren eğitim sistemi. ülkemizde bir kaç devlet üniversitesinde bu hizmet verilmektedir. (bkz: istanbul üniversitesi)
bu eğitim sistemi örgün eğitime nazaran çok daha avantajlı. neden derseniz ;

-diploma farkı yok.
-örgün eğitim derslerinede girebiliyorsunuz. ayrıyetten internetten ders görüyorsunuz.
-devam zorunluluğu yok.
-bu seneye kadar daha az puanla giriş yapabiliyordunuz ( bu sene çoğu bölümde örgün eğitimden daha fazla puanla öğrenci aldı)
-hem meslek edinmek istediğiniz sektörede 4 sene öncesinden staja başlamış olabilme şansınız yüksek.
-dersi kaçırdım derdi yok. dersler internette kayıtlı olarak bulunuyor.
-harçlar ikinci öğretimle aynı seviyeye geldi. 577 tl oldu bu sene sanırım.
-yatay geçiş hakkınız bulunuyor.
-hoca bana taktı puanım kırıldı derdi yok.
vs...
devamını gör...
(bkz: sanal eğitim) olarak da geçen mesleki eğitim, kurs ya da derslerin izlendiği elektronik ortam. bir örneği geçenlerde ankara meb'de çalışan bir arkadaşın vasıtasıyla öğrendiğim şu ücretsiz sitedir.http://kursiyernet.meb.gov.tr/

içerisinde bulunan eğitimlerse şöyledir; microsoft office, adobe, grafik ve 3d yazılımları ile yazılım dilleri eğitimi.

işine yarayan arkadaşlar olur ve bana da dua ederse sevince boğulurum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar