#haber  #ilişkiler  #özgürler 

sistematik ders çalışma, eğitim sunmada kısmen zorluk yaşanmakla birlikte bazı öğretmen ve öğrencilerde saygısızlığa varan bir rahatlık var. atletle derse katılan, ders sırasında sigara içen öğretmenler ve örgün eğitimde tüm dikkatini öğretmene verir gibi davranmayıp ev halkıyla konuşan, dersin ortasında çişe giden öğrenciler de. yahu bu süreç, verimsiz olsa dahi şu anda eğitimin devam etmesi için tek seçenek. dört elle sarılıp örgün kılmak ne kadar zor olabilir?
devamını gör...
saatlerce aynı mekanda, ekran başında, izole bir şekilde, hoparlörden gelen sesleri takip etmeye çalışarak ders görmek hiç kolay bir şey değil. ders anlatan taraf için de eminim çok zordur. özellikle mekan değiştirmemek insanın moda girememesine neden oluyor, üstüne 9'daki derse 8.59'da kalkıp girebilmek gerçekten berbat bir rahatlık. hazırlık sınıfının yarısını bu şekilde geçirdim. ilk dönem düzgün bir temel atmış olmasaydım ne olurdu merak ediyorum zira pandemi sürecinde okuldan daha fazla youtubedan geliştirdim fransızcamı.

madem bölüme de bu şekilde başlayacağız, uzaktan eğitimin olumsuz etkilerini def etmek için bu sene bazı tedbirler almayı düşünüyorum: öncelikle uyku düzenini iyi ayarlamak, sabah derse girmeden önce duş, kahvaltı gibi rutinleri aksatmamak hatta mümkünse spor yapmak. daha sonrasında dersler esnasında pijamaları çıkarıp günlük kıyafetleri giymek. belki biraz rahatsız geliyor kulağa ama pijamanın getirdiği rehavet ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. bir de dışarı çıkmak mümkün olmasa dahi en azından ev içinde mekan değiştirmeye çalışmak. hatta okul açıklamasında derslikler ve kütüphanenin kullanıma açık olacağını söyledi, gidip online derslere okulda boş bir sınıfta girmek bile bir seçenek.

bu konuyu yaptığı araştırmalarla açıklamış bir tıp öğrencisinin videosu bu kararları vermemde etkili olmuştu, o videoyu da sizinle paylaşmış olayım.
devamını gör...
ne kadar tanıdığım anne varsa, kıyıda köşede elinde terlik çocukları bekliyor. sınıf ortamında o disiplin sağlanabiliyor ama ekran arkası pek öyle değil gibi. Allah kolaylık versin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar