18 ekim 2015 kayserispor fenerbahçe maçı'nda yaşanan esfel i safilin'lik.

bakın hayvanlık falan demiyorum, çok daha aşağısıdır bu.

bir baba, çocuğunu maça getirmiş. çocukta fb forması. bunu gören kayserispor taraftarı, üzerlerine yürüyor, çocuk korkudan hüngür hüngür ağlıyor, baba ne yapacağını bilemiyor.

futbolu getirdiğiniz noktaya tüküreyim.

çocuk beni maça götür demiş, belki adam kendisi kayserisporlu çocuk fb'li, belki anca oradan bilet bulabildi adamcağız. zaten görüntülerden de belli ki adam holigan falan değil, tertemiz bir adam.

bu yetmezmiş gibi bir de bugün üniversiteli kayserisporlular açıklama yapmış. yapılan hareket çok normalmiş, çocuğunun istanbul takımı tutmasına sebep olan baba vicdansızmış!

sizin vicdanınıza, futbolunuza, insanlığınıza limon sıkayım.

fenerbahçeli de değilim bu arada, sadece olaya 'insan' gözlüğüyle bakmaya çalışıyorum.

http://spor.haber7.com/fene...
devamını gör...
gelen son haberlerin şöyle olduğu olay.

fenerbahçe yönetimi çocuğa ve babasına ulaşarak galatasaray maçına davet etmişler.

olayın başkahramanı olan amigo, çocuktan özür dilemiş.

tff de olayı kayseri emniyeti'ne aksettirerek ilgili kişiler hakkında 6222 sayılı kanun çerçevesinde işlem yapılması için girişimde bulunmuş.

olayın içindeki amigo özür diliyor, ama üniversiteli kayserililer grubu olayda suçlu babadır diyor. okumak cehaleti alır ama baki kalan şeyler var maalesef.

devamını gör...
yılını hatırlamıyorum ama kayseri'de gs kayserispor macından sonra 3-1 biten maç sonucu 15 yaslarında bir gs galibiyeti kutlarken gözümüzün önünde lince uğramıştı. üzerine yurumek ifadesinin kat be kat fazlası olan bu davranış futbolun artık çivisinin çıktığının göstergesidir. ve bu yalnızca x ya da u takımına münhasır bir durum da değildir.
devamını gör...
birileri çıkıp ülkesini 1 kupa için uefa'ya şikayet ediyorsa, çatışma ortamları yaratılmaya müsait olur ki bu dönemlerdeyiz artık. maalesef...
devamını gör...
çocuk öznesinden çıkarıp üzerinde başka bir takım forması var diye başkasının üzerine yürümek dersek çok daha genelleyici olacak tüm ülkenin içinde bulunduğu durum.

bilhassa istanbul dışında belli başlı bir camiası olan takımların taraftarında görülür bu durum. "kahpe bizans", "üç büyültülmüşler" vs. gibi argümanlarla anadoluspor taraftarlığı yaparlar. ama kendi partilerine oy vermeyen adamları da "anadolu çomarı" diye yaftalayan adamlar aynı kişilerdir. diğer ülkelerden örnekler verirler çok araştırmışlar gibi. herkes kendi şehrinin takımını tutuyor diye. ula norwich'e gidip kaç tane manchester united taraftarı var diye saydın mı? ha sen, oradakiler kadar uygar mısın? neden tellerin arkasından izleyebiliyorsun, passolig gibi rant kapısının uygulanmasının bahanesi senin hayvanca davranışların değil mi?

ben izmir'in ödemiş ilçesindenim. kendi ilçemin takımlarını desteklerim. ama amatör kümeye düştüğü zaman diğer izmir takımlarına saygı göstermeyen, gittikleri her yerde taşkınlık çıkartan, şehrin neredeyse diğer tüm takımları ile kavgalı olan göztepe'yi mi destekleyeyim yoksa işine gelince izmir takımı olan, gemeyince 35.5 naraları atan karşıyaka taraftarı mı?

eskişehirsporlu bir arkadaşla konuşmuştuk başka bir sözlükte. benim mesleğimin spor editörlüğü olduğunu bilmeden basmakalıp ifadeler kullanıp sırf galatasaraylı olmamdan dolayı "stadın yolunu bilmemekle" itham etmişti. işimin stada gitmek olduğunu söyleyince cevab verememişti. bir diğer argümanı "güce tapmamız" idi. kendisine eskişehir sağlıkspor, eskişehir demirspor gibi takımlar varken eskişehirspor taraftarı olmasının nedeninin yine güç merakı olduğunu söyleyip bu takımların kaç maçına gittiğini sorunca yine cevab veremedi. keza kemal unakıtan döneminde eskişehirspor'un nasıl desteğe sahip olduğu ortada iken daha manalı oldu bu güç konusu.

başka formalı insanlara saldırmak konusunda da "şehr-i müdafaa" yanıtı veriliyor. bir kişiye 10 kişi dalmak ile şehir savunuluyormuş. ama akp'ye oy verenlere anadolu çomarı diyor bu adam. akıl fikir.
devamını gör...
taraftar derneğinin yaptığı açıklama olayın vehametinden daha vahim bir durum oluşturmuş. yani bir kişinin yaptığını herkese mal etmeyin demek yerine hepimiz bu zihniyete sahibiz demişler.
devamını gör...
bu olay üzerine kınama açıklaması yapması beklenen taraftar derneğinden olayı destekler açıklama yapılmış. vay arkadaş ülkenin durumuna bak.
devamını gör...
sağlam bir şekilde kafası gözü kırılması gereken insandır. hatta bu adamla ilgili dayak fantazim; tombalacı gibi kollarını bacaklarını gerip beyzbol sopasıyla tüm kemiklerini kırmak, başka türlü içim soğumayacak. ufacık çocuğa yapılacak iş miydi lan o? o çocuğu o şekilde korkutmak nedir?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar