#sözlük 

insanı hüzne gark eden durum. uzun tanımların çoğunlukla okunmaması yaramızı deşmek istemezdim durduk yerde ama pek çok örneğini görüyoruz bunun. zekice, yerinde verilen bakınızlara da hak ettiği değeri vererek oylayalım ama uzun tanımlarımıza da sahip çıkalım. derviş başkanım size sesleniyorum sahip çıkalım tanıma... oysuz kalıyor...
devamını gör...
okumak isteyen ve gerçekten buraya ilgi duyan uzun yazılarıda okur okunmalıda zaten.
devamını gör...
elem verici, sözlüğün kanayan yarası durumudur. maalesef özene özene yazdığınız yazılar değil de bir iki afili sözle paylaştığınız şeyler daha çok beğeniliyor. alışıyorsun bir süre sonra.
devamını gör...
yazarların birçoğunun sözlüğe bilgilenmek, bir şeyler öğrenmek için değil de genel olarak kafa dağıtmak, goy goy yapmak için geldiğini gösteren durumdur. bir de "sözlükte hiç nitlekli tanım yok", "bu ne biçim sözlük yea" diyenler en çok goy goy yapıp sözlüğe nitelik açısından zerre fayda sağlamayan yazarlar oluyor nedense...
devamını gör...
başlangıçta yadırgayıp sonra bir parçası olacağınız ve en sonunda normalleştireceğiniz hadise.uzun tanım yada bilgilendirici tanım yazdığınızda okunmayacağını tahmin ettiğiniz içinde olmaktadır.yine de bazı yazarların bakınızları oldukça zekice oluyor.sözlüğün önceliği bilgilendirmek ise kimse kusura bakmasın ama iki yazarı geçmez bunu layığıyla yapanlar.ayrıca yazdığınız tanım moderasyon tarafından bile eksi yada artı geri bildirim almıyorsa insanların uzun yada bilgilendirici tanım yazmak için bir sebepleri kalmıyor.
devamını gör...
adam bir yazarın sayfalarca anlattığı şeyi bir bknz la anlatmış, şimdi bu hareket oya boğulmayı haketmiyor mu sayın yargıç?
devamını gör...
lafı gediğine koymuşsundur.
mesela bu en az 24 artı alır.
devamını gör...
"ülkemizde gişe rekoru kıran filmler de sanat filmleri değil zaten "örneğini alıp kendinizi avutabilirsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar