uzun cümleler kurmak

sonunda doğŸru gidildikçe cümlenin başŸının unutulmasına sebep olan eylemdir. zira özellikle spontane yazıyorsanız anında içinizden geleni döküp anlatıyorsanız başŸınıza sık sık gelebilcek bir durumdur. yazıp yolladıktan sonra yaptığŸınız anlatımbozuklukları cümle düşŸüklükleri sizi kendinizden utandırır lakin çare yoktur. bi çoğŸumuz için böyle gelmişŸ böyle gider.
devamını gör...
uzun cümle kurmak, insanların zevklerine göre değişen bir durum olduğu gibi, insanların zevklerine göre değişmeyen bir durum da olabilir ve genellikle sizin, sinirli ya da neşeli olduğunuz, duygusal manada 'uç' diye niteleyebileceğimiz anlarda ortaya çıkar.

devamını gör...
uzun cümle kurmak niye bu kadar seviliyor ki ? insanların çok sözü yarım kaldı, yarım bıraktı bu dünya onları belki de ondan... yetmiyor kelâm ,
uzadıkça uzuyor cümleler.
devamını gör...
kimsenin ne dinlediği ne de okuduğu cümlelerdir. uzun cümle bizlere hep yük gibi gelir oysa bir dinlesek bir okusak neler bulacağız içerisinde. hala konuşmak isteyen insanları susturmayın yeterince sessizlikte boğuluyoruz.
devamını gör...
değer vermektir. kurduğun her ne ise; kişi, doğa, eşya ya da başka bir şey... ona cümlelerini sarfedebilecek kadar değer vermiş olman lazım. yoksa kısa kelimelerle geçiştirilmiş onlarca cümle var hayatımızda...
devamını gör...
alatım bozukluğuna neden olur; ama sözlükteki konuları cevaplamak için ister istemez cümlelerin uzun olması gerekiyor.

uzun cümle kurduğu halde anlatım bozukluğuna düşmeyen yazar moderatörlüğe doğru yürür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar