uzun metrajlı film gibi rüya görmek

#özgürler 

kişinin sabah rüyasını çevresindekilerle paylaşırken aslında yaptığı şey: bir yönetmen edası ile her biri bir kaç saniye olan, çok sayıdaki rüyanın birleştirilip ortaya bir bütünlük oluşturulmasıdır.
devamını gör...
insanda sahiden film izlemiş hissi uyandırır. dün gece bir tane gördüm sözlük. böyle ağır roman havasında bir filmdi. pek bir sevdim kendisini. öyle ki ara ara sahneleri gözümün önüne geliyor. dünya üzerinde sadece benim için çekilmiş bir filmmiş gibi, ne hoş!*
devamını gör...
genelde destan gibi rüya görürüm. anlattıkça atladığım detayları hatırlarım. (kendi kendime rüyalarımı anlatma huyum var.) bir de gördüğüm bir rüyanın bir süre sonra devamı yada başka bir detayından yola çıkan bambaşka bir versiyonunu görüyorum. bu insanın uyku isteğini inanılmaz arttıran bir şey. devam filmi bekler gibi sonunu beklediğim rüyalarım var.
devamını gör...
o montu o eskitmemiş. geçen seneden kalma değil. o çorabı saçları otuz yaşında olan kız yırtmamış. çorap arkadan yırtılmış tütülü eteği heyecanla mağazadan alan o değil. biliyorum. bunu biliyorum. yaşamak istediği hayata bakınca anlaşılıyor ki yaşadığı hayat da onun değil..
devamını gör...
çok karışık rüyalardır. yorumlamak zordur çünkü o kadar alakasız ve sıradışı unsurlar bir araya gelmiştir ki.
son iki gecedir ben de karmakarışık rüyalar görüyorum. tabirine bakacağım ama bakmak mümkün değil çünkü rüyada 40 farklı unsur var. film gibi. neler var diye şöyle bir hatırlamaya çalıştım bahsettiğim rüyamda. listesi şöyle:
kar, cami, sarık, hoca, namaz, yol, salıncak, can simidi, kızlar, köpüklü kucak dansı, aşk, sarmaşık, kurtarmak, havuz, kaçmak, tırmanmak, asker zombiler, çatışma, kum, köpek yavruları...
hepsi tek rüyada.
belki de bir günümün özetidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar