bizde böyle bir jest var mı bilemedim. amerikan komedi dizilerinde sıkça rastlıyoruz. er kişi bir diğer kromozomdaşını uyardıktan sonra yapıyor bunu. önce v şeklinde kendi gözlerini gösteriyor, sonra da işaret parmağı ile berikini. lanet olsun dostum, bundan sonra gözüm üzerinde; ayağını denk al, babında.
devamını gör...
ülkemizeki karşılığı, işaret parmağı öne çıkmış eli bilekten sallarken dudakların kıpırdanması şeklindedir.
devamını gör...
3 tane irisinden maymunun (goril demeye dilim varmadı) oynadığı karamelli fıstıklı bar reklamında validenin giderken evi dağıtmayın lafına istinaden yaptığı hareket.
devamını gör...
amerikan filmlerinde fbi ın operasyon yaparken kullandığı klişe hareket. bir de şu 'saat 3 yönünde' muhabbeti vardır bizim polisler neden kullanmaz anlamış değilim.
devamını gör...
dersine girilmeyen adi bilinmeyen cocukla nöbet esnasında bir olumsuz tavir uzerine rastlanilmişsa bu hareket uzaktan yapilan en etkili hareketlerden. bundan anlamayani sonraki aşamada yanina yaklasip parmak sallama bekliyordur.
devamını gör...
aklıma ilk ve tek gelen barney stinson karakteriyle neil patrick harris oluyor. hımym(how i met your mother) da çokça kullandığı bir harekettir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar