vali

istisnai bir memurluktur.

ortaokul mezunu olan herhangi birisi vali olarak atanabilir

taşŸra teskilatının en yetkili ve yetki genişŸligi ilkesini kullanan tek kisidir. yerel yonetimler uzerinde idari vesayet yetkisi vardir.
devamını gör...
denizli merkezli olan film ana eksenine bir dünya ve türkiye meselesi olan “enerji” konusunu irdeiyor. Bilindiği gibi Yeniçağ dünyasında gizli ve açık bir biçimde sergilenen politik oyunlar, komplolar ve uluslararası ilişkilerin çıkar noktasında enerji meselesi bulunuyor. Film, özellikle bu konuda Türkiye’nin ve türk insanının içine çekilmeye çalışıldığı bir komploya dikkat çeker.

vizyon tarihi: 09.01.2009
devamını gör...
uşak'ta yediğim bir kebap türü.
keza; idare hukuku kitaplarında ve yerel yönetim kitaplarında mahalli mülkin amiri diye tanımlanır. ama cumhuriyet başsavcısı'nın yetkileri karşısında valilik makamının yetkilerinin güdük kaldığını söylemek sanırsam yanlış olmayacaktır.
devamını gör...
bir ilin en üst düzey yöneticisi.atanmışların seçilmişlere üstünlüğünün simgesi. iyinin elinde iyi kötünün elinde kötü olabilecek son derece önemli olan bir yönetim birimi.tabii vali diyince recep yazıcıoğlu'nu anmamak vefasızlık olur.gelmiş geçmiş en idealist ve patanperver valisid idi Allah rahmet eyleye mekanı cennet ola
devamını gör...
süper bir film. bölüm bölüm kurtlar vadisi izleneceğine sadece bu filmi izleyin gerçek türkiye'yi hemen anlarsınız.
bu filmle bir çok şeyi ben ilk kez öğrendim, şiddetle tavsiye ediyorum.
devamını gör...
dört dörtlük olma yolunda çalışan müthiş bir insanın hayatını ve alçakça bir suikasta kurban gidişini, amerika'nın iç yüzünü anlatan kaliteli yeni dönem türk filmidir.
devamını gör...
genelde meslekte başarılı emniyet müdürlerinin atandıkları ve devletin illerde ki en üst düzey temsilcisi olan görevliler.

illerde vali konağı denen çok geniş alana sahip yerlerde otururlar. hele hele tokat ilinin vali konağı gibisine daha rastlamadım. tokat kalesinin hemen yan tepesinde bütün şehre hakim bir nevi kral dairesi gibi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar