valör

2. (Tematik)

--- alıntı ---
Üzerinde anlaşma sağlanan bir işlemin, fiilen yerine getirileceği örneğin, karşılıklı olarak hesaplara alacak ve borç kaydedileceği tarihtir. Benzer şekilde bir fonun, örneğin mevduatın sahibi tarafından fiilen kullanılabileceği tarihi ifade eder.
--- alıntı ---

*
devamını gör...
3. (Tematik)
bankaya yatırılan paraya uygulanacak olan faizin başlama tarihini belirten terimdir. valör terimi genellikle, kredi işlemlerinde kullanılır. valör, bankadan çekilen paralarda, paranın çekildiği gün; bankaya yatırılan paralarda ise, takip eden gün olarak kabul edilmektedir.
devamını gör...
11. (Tematik)
bir rengin en açık tonundan en koyu tonuna kadar bütün ton farklarını içeren ton çubuğu lan. Allah belasını versin bu çubuğun. misal beyazı valöre koy, nereye kadar gidebilir oglım. beyaz lan işte.
devamını gör...
13. (Tematik)
fiili başlangıç/yürütme tarihi veya noktası/dereceleri.

resim dolayısıyla renk sözkonusu olduğunda beyaz örnek olarak verilemez. çünkü beyaz renk değildir. siyah da öyle. işte bunun sağlaması da valör yöntemi ile olur. tonları olmaz. tonlarından bahsediyorsak orada gri'den bahsediyoruz demektir. lan deintellll! *
devamını gör...
18. (Tematik)
bankacılıkta, faizin fiili olarak hesabına esas alınan tarihe valör denir. bankadan çekilen para için aynı günün, yatırılan para için tahsil edilen tarihi izleyen ilk iş günü valör olarak kabul edilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar