van'da 500 koyunun intihar etmesi

van gürpınar topyıldız köyü yapraklı mezrası yaylasında 500 koyun uçurumdan atlayarak intihar etti.

"yaşanan olaya şok olduk. olay yerine gittiğimizde hayvan leşleri ile karşılaştık. yaklaşık 500 hayvanımız telef oldu. yetkililerden destek bekliyoruz"haber
devamını gör...
abi şu salakları başı boş bırakmayın. bak keçi olsa neyse, akıllı hayvan ama koyun harbi salak bi mahluk ya. başında köpek, çoban felan olmadan olmaz. biri atlar diğerleri de peşinden...
devamını gör...
sebebi karşılıksız aşk olabilir. iyi araştırılmalı. sürü başı karşılık bulamadığı aşkı yüzünden uçurumdan atlar ve olaylar gelişir..
devamını gör...
intihar ettiklerinden koyunlarin haberi var miydi acaba dedigim olay.
devamını gör...
şarkıyı açıp gerçekleri okumanız tavsiye edilir...
(link: ::)

kesinlikle toplu katliam,koyunları satamayan çoban telef olma süsü verip devletten para almak için yarı otomatik av tüfeğiyle bir kaçını indiriyor ardından koyunlar kahramanca çobanın üzerine koşuyor fakat nafile silahsız koyunların hiç şansı yok. geri çekilme kararı alan sürü uçurumda duruyorlar ve sürünün başı olan koyun walksheap kulaklıklarını takıp where is my mind şarkısını açıp kendini boşluğa bırakıyor ve sürü hep birlikte atlıyor.
devamını gör...
van'ın gürpınar ilçesinin topyıldız köyüne bağlı yapraklı mezrası yaylasında, sarp kayalık bir bölgede otlayan koyun sürüsü, uçurumdan atlayıp telef oldu. kayalık bölgede otlayan sürüdeki bir koyun uçurumdan atlayınca, sürüdeki 500 koyun da peşinden atladı. peş peşe 20 metre yükseklikteki kayalıktan atlayan koyunların hepsi telef oldu.

haber
devamını gör...
bu tür haberlere daha önce de rastladık. sürünün başı nereye devamı oraya. bu hayvanların tehlikeli gördüğü yerlerden uzak kalma güdüsü yok muydu ? bu kadar sürü psikolojisi olamaz ya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar