varlığına şaşırılan hayvanlar

denizanasının süzüle süzüle ilk sıraya yerleştiği hayvanlar grubu. hem denizde yaşayacaksın, hem zehirli saçakların olacak, hem elektrik üreten türlerin olacak hem de gözle görülür hiç bir organın olmayacak, saydam saydam dolanacaksın ortalıkta. böyle eline alıp baktığın zaman arkasını görüyorsun hayvanın. bu nasıl bir canlıdır arkadaş beyin yok, kalp yok, damar yok öyle dolanıyor denizlerde.
devamını gör...
ornitorenk'in başını çektiği canlılar. yumurtlayan, ördek gagalı, kunduz kuyruklu, erkeklerinin arka ayağında zehirli bir mahmuzu olan bir memeli.

--- alıntı ---
ornitorenk avrupalılar tarafından keşfedildiği zaman kaptan john hunter tarafından ingiltere'ye bir post gönderildi. ingiliz bilim insanları bu garip fiziksel özellikleri görünce bunun bir aldatmaca olduğunu sandılar.[2] 1799 yılında naturalist miscellany dergisinde hayvanın ilk tanıtımını yapan george shaw, gerçekliği hakkında şüphe duyulmamasının imkânsız olduğunu belirtti. robert knox ise asyalı bir hayvan doldurucusunun işi olduğuna inanıyordu.[3] bir ördek gagasının, kunduz benzeri bir hayvanın vücuduna dikildiği sanılıyordu. hatta shaw, kurumuş deriyi dikiş var mı diye makasla kontrol etmişti.[2]

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar