vatan hainleri için müsait bir ülke ayarlamak

son zamanlarda en sıkı geyiklerden birisi haline geldi. birisi çıkıyor sıradağlardan bahsediyor, birisi ülkenin gerçek sahipleri diyor, diğeri bütün vatan hainlerini gelip bana söyleyebilirsiniz diyor. demem o ki vatan hainleri için sıkıntı büyük. her an yakın zamanda bir tahliye yapılabilir.
bundan sebep önceden tüm hainler için bir yer ayarlamak önemli. mesela her vatan haini istediği yere yollanacak mı ? malum hapishaneler doldu. e ülkenin yarısına yakını hainse ya da bu vatanın üvey sahipleriyse kalanı ya hapise tıkılmalı ya da yol gösterilmeli. kimseye zorla siz de bize tabi olacaksınız dedirtemezsiniz sonuçta değil mi ?
mesela arama izni çıktığı gün yanına kaçabileceğin abilerin yok o zaman ne yapacaksın ?
devlet önden yer gösterip hainler siz şuraya gidin diyecekler mi ? iktidar düşmanı, halka çomar deyip sürekli gitmekten bahsedenler iskandinav ülkelerini övüp duruyorlar ama ne bileyim norveç hep yağmurlu hepimiz isveç'e mi doluşacağız ?
devamını gör...
hükümet olarak ya da sürekli birilerini hain ilan edenlerin üstüne alınıp yapması ve gerekli koordineleri kurmak için personel görevlendirmesi gereken mühim mesele. aslında meseleleri mesele etmeyince mesele kalmıyor. çok mu büyütüyoruz yoksam.

neyse beni norveç'e gönderin hacı abi. beyaz kızlar ülkesine gidelim. oranın kızları hem güzel hem daha az tripli!
devamını gör...
en iyisi bir an önce bağımsız pensilvanya devleti için çalışmalara başlamak gerekiyor.

önce abd haklarımızı vermiyor deriz sonra öz yönetim ilan eder hendek kazarız. gerisi Allah kerim. ne kadar vatan haini varsa gönderelim gitsin.

nasılsa muhterem fethullah gülen hoca efendi hazretleri de orada bunları rehabilite eder vatanına (abd) sadık birer hizmet eri haline getirir.

evet pensilvanya cumhuriyetinin kurulması ile çözülebilecek mesele.

(bkz: şimdi obama düşünsün)
devamını gör...
bi ara kendi ülkemi kurmaya niyetlenmiş ve portekiz'in hakimiyeti altında görünen bir adayı Allah'ın emri ile portekiz kralıdan istemiştim ama cevap vermedi. sonradan öğrendim ki ada zaten özerk bir adalar topluluğuna dahilmiş. adanın ismi flores adası, ilha das flores. başkenti santa cruz das flores...

mekan süper, adada havaalanı bile var. hatta şelale filan... o kral olacak artise dedim ki anlıyorum aga özerk diye nazlanıyorsun ama bari ben buraya savaş ilan ettiğimde sen müdahil olma ama ona da cevap vermeyince o ada için savaşmayı göze alamadım...

bir akp muhalifi vatan haini, işbirlikçi olarak o flores adasının ayarlanmasını rica ederim...

saygılarımla
devamını gör...
hainliği bilmem ama kanada'da yaşamayı isterdim. sebebini bilmiyorum. belki de kışı sevdiğimdendir.
tanım: gereksizdir. hainleri yeri bellidir.
devamını gör...
bu topraklarda ne vatan haini eksik oldu ne de bu vatan hainleri bu topraklarda hayırla yad edildi. Allah(cc) kimseyi bu millete vatan haini olmakla terbiye etmesin. kendi hatalarından ders çıkarmayanlar birilerinin onları göndermesini beklemesin. hainliklerine bir de küfür cephesinin kucağına koşma'yı eklemiş olurlar, o kadar. nasıl olsa ar damarı yırtıldı bir kere...

(bkz: islam cephesini terkederek iyi yaptığını zanneden gafil)
devamını gör...
anavatan abd ve pensilvanyası dururken başka ülke aramaya ne gerek var. gerçi bakıyorum bazı paralelciler afrika ülkelerini tercih ediyorlar genelde. nijerya falan var mesela.
devamını gör...
tebadülen suriye’ye yollanabilirler. kendi ülkesini bombalayanların arasında yalnızlık da çekmemiş olurlar.
devamını gör...
filistine bağlı israil mahallesi
balkanlara bağlı yunanistan semti
karsa bağlı ermenistan ilçesi...

başka ülkeye gönderemeyeceğimize göre
bunların hepsi olur...
devamını gör...
birini "vatan haini" yapan kriterlerin neler olduğu merak konusu... kendimize hangi sanal ihtiram mertebesini layık görüp, neye göre bir takım insanları "vatan haini" diye yaftalıycaz? işte muamma...

vatan haini en basitinden yurdunun çıkarına ve yurduna karşı başka ülkelerle işbirliği yapan kimse olarak tarifleniyor... yer altına yollamak, denize dökmek, suriye'ye, yakın komşu ülkelere yollamak için aceleyle iştahlandığımız bu insanların ve dışarda kalanların tamamını bir kevgirden geçirsek, yönetim katı da dahil olmak üzere patır patır dökülecekler, bence insan kalmayacak bu coğrafyada... birilerini vatan haini yapınca biz vatansever olabiliyor muyuz?

kendimi hiç şu başlık altında, ulu orta ve tamamen sübjektif kriterlerle vatan haini yaftası yapıştıranların yanında hissetmiyorum... gömün beni de bir çukura... ama önce sabrınız varsa ve niyetiniz, şu şiire bir göz ucu mesafesinde olun.

nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi hikmet.
nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
bir ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında amiral vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, amerikan amirali
amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi hikmet
nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, amerikan üsleri, amerikan bombası, amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.


nazım hikmet ran
devamını gör...
yazarların yazar olmayan vatandaşları farklı ülkelere gönderdiğini veya imkanı olsa kulp takılan "vatan haini" vasfında insanları çok çabuk başka ülkelere ayarladığını görmemizi sağlayan başlık.

"vatan haini" vasfını hak edenler bellidir, onlar zaten çoktan gitmiştir, kalanlara da rahat yaşamak nasip olmaz. linç kültürünün vatandaşlarımıza etkisi başka vatandaş ile fikir, görüş, düşünce ayrılığı varsa anında "vatan haini" olabiliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar