vatan hainleri mezarlığı

topbaş başganın talimatıyla kurulacak. kimsesizler mezarlığında ağzı dualı ruhlar yattığı için orası tercih edilmemiş.

bence çukurdan tasarruf olsun diye üst üste yığılsınlar. ayrıca geçip geçenlerin lanet okuyabilmesi için yol üstü bir yerde olsun.

http://www.ntv.com.tr/turki...
devamını gör...
bunların hepsinin bir yerde toplanması sıkıntı. böyle bir şeye gerek yok. çok provokasyon olur o şerefsizlerin mezarları üzerinden. kimsenin bilmediği yerlere isimsiz gömülüp gitsinler.
milletin bu zulmü hatırlaması için belediye şehit anıtı yapsın. vatan haini mezarı değil.
devamını gör...
yeni bir gelişmedir.

mantıklı düşündüğün zaman pkk lılarda aynı amaca hizmet ediyor

2 side halkı öldürüyor mu ? öldürüyor

2 side devlete zarar vermek istiyor mu ? istiyor

hem pkk lılar bir tık daha önde devlet toprağında başka bir devlet kurmak istiyor

bu zamana kadar sonuca ulaşan hiç bir darbede böyle bir şey söz konusu değil. aynı şeyleri pkk lılar içinde istiyorum.

http://www.ntv.com.tr/turki...
devamını gör...
pendik'te hayvan barınağı yanında kurulmuş 1 dönümlük çukur arazisi.

girişinde mezar yazıyor olmakla birlikte mezarlık değildir.

sanırım ilk misafiri muhtarı vuran ismi önemsiz bir hain.


devamını gör...
çok acele alınmış bir karar. bizde böyle bir geleneğin olduğunu bilmiyordum. sessizce ve az kişinin bildiği bir yere gömün işte bunları.

hem sonraki nesilleri niye böyle zor duruma bırakıyorsunuz ki? bu bize yakışmaz, vazgeçilmeli bu karardan. vatan hainleri idam edilir ve çok az kişinin bildiği bir yere gömülür ki iş çığırından çıkmasın.

ancak şu var ki elebaşı münafıkların namazı kılınmaz. hele bu münafık çok meşhur biriyse zaten idam edilir ve zelil bir şekilde toprağa verilir.
devamını gör...
bu ölen kişiyi değil; onun evlatlarını cezalandırmaktır. müslüman ruhuna uygun düşmeyen bir davranış olduğu kanaatindeyim. umarım bu hatadan geri dönülür; babaların yaptıklarının bedelini evlatlar ödemez! benim içime sinmedi.
devamını gör...
abi ölüsü ile işimiz yok orası Allah a kalmış. biz dirisini etkisiz hale getirelim yeter.

unutulmasın diye yapılıyor ise hiç gerek yok bundan sonra hasan sabbah yerine fethullah gülen hatırlanacak. hakkında bir sürü film belgesel yapılacak yani kimse unutmayacak.

sadece vatan hainlerinin aileleri için utanç vesilesi olacaktır.

gelin biz bunların çocuklarının öfkesini nefretini kazanmayalım. çocuk haini ne bilsin çocuk bir tek babayı bilir. hain de olsa gelsin mezarını ziyaret etsin. biz bunu onun elinden alıp yeni hainler üretmeyelim. suç şahsın suçudur başkası bunun cezasını çekmesin.
devamını gör...
suçun şahsiliği ilkesinden yola çıkılarak ailelere acı verir diye karşı çıkanı çok olan mezarlık. bu aralar mezarları çocukları acı çekmesin diye birleştirsek mi, yoksa çocuğuna acı vermek için ayırsak mı diye epey kafa patlatıyoruz.
eğer aysel tuğluk'un annesinin cenazesi kızı terör örgütü yanlısı diye asri mezarlığı hak etmiyorsa, fetullahçıların aileleri de buraya gömülmelidir. fakat bakıyorum saraylara danışman oluyorlar. bu konuda cidden karar vermek zorundayız. lakin ben bilmem. çünkü bu işleri yalnızca onlar bilirler. biz biliriz derler.
devamını gör...
çocukluğumun geçtiği beldede var olandır. tabii öyle yüksek sesle dile getirilmezdi o yıllarda kimlerin mezarı olduğu. bana da kısık sesle terörist mezarı onlar, uzak dur denmişti. bir gece vakti duvar diplerine kepçelerle birden fazla ölünün bir kabre tıkıştırılması ve sonra geriye herhangi bir emare kalmayacak şekilde kapatılması şeklinde olurdu tüm işlem. yerel halkın kabirleri ise daha geniş alanda ve mezar olduğu belli şekildedir.

tabii sonra devir değişti. biraz daha medyatik ve ön planda olanlar törenlerle yine bir kısım kişilerin arkalarından terörist diğerlerinin farklı şeyler demesiyle gömüldüler. alelade olanlar ya yukarıda bahsedilen gibi ya da ailesinin güç bela cesedine ulaşılanlar neredeyse kimsenin katılmadığı ama yine de bazı kişilerin evlerine taziyeye gittiği şekilde defnedildi.

demem o ki çok da yabancı olmadığımız bir kavram şu vatan hainliği mezarlığı. ölüye çifte standardı, terörist dediğine bile çifte standardı görmek için dürbüne gerek yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar