vatikan'ın medine'de kilise yapması

#haber  #din 

geçenlerde suudi arabistan ile vatikan arasında işbirliği anlaşması imzalanmıştı. bu anlaşmanın detayları yeni yeni ortaya çıkıyor.

o detaylardan biri de vatikan'ın medine'de kilise inşa etmesi. prens baya hızlı çıktı dur bakalım nereye kadar gidecek bu ılımlı islam muhabbeti.

haber
devamını gör...
göya herkesi kucaklıyor. halbuki herkese kucağı fahişeler açar. çözemedim ben bu selmanı.
devamını gör...
ney? yanlış mi okudum?
lan tamam isteyen ibadetini yapsın saygım vardır kim neye inanirsa inansın da... bu benim inancıma saygısızlık. tamam medine'ye dair bir ayet yok ama biraz da beyni etkinleştirmek gerek değil mi? yahu o memleket normal bir memleket mi de istediğiyle istediğini yapsın? tüm müslümanların değeri lan orası sadece arapların mi?
ıslah ya rab!
devamını gör...
karşılığında vatikan'da bir cami inşası sözü de almıştır herhalde selman efendi, mütekabiliyet bunu gerektirir diye biliyorum.
devamını gör...
medine-i münevvere'de hristiyan nüfus mu var da kilise açılıyor anlamadım.
haremeyn-i şerifeyn bölgesine gayri müslimleri ziyarete bile almıyorlardı evvelen.
devamını gör...
cami açmamıza izin vermeyen hristiyan otoritelere küfreden insanların bu haberde suud lara kızmasına anlam veremiyorum..
devamını gör...
bu araplar herşeyi hakediyor vallahi ya Allah bu yüzden bunlara gün yüzü göstermiyor.
devamını gör...
medine'de hiç kilise yoksa açılmasında bir beis göremiyorum. yani şöyle düşünün; bir hristiyan turist sırf islam veya arap kültürünü tanımak için medine'yi ziyaret ettiğinde ibadet etme hakkı yok mu?

arkadaş mütekabiliyetten bahsetmiş, doğru bir noktaya değinmiş lakin şu da var; bir müslüman temiz her yerde ibadet edebilirken bir hristiyan klise dışında ibadet edemez. bizim için tek sorun cuma namazı olur, onun da fetvasını ilimli bir vaiz verir. zira beni aşar.

sonuç: büyütülmesi yersiz bir konu.
devamını gör...
medine'de hristiyan topluluk var bizim haberimiz mi yok? bazı arkadaşlar ne beis var açılsın demişler. ben yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. mekke, medine, mescid'i aksa ve hatta el-halil camii harem bölgesi sayılmıyor mu? yani bu bolgelere gayr'i müslimlerin girmesi yasak değil mi? asparagas haber de olabilir. nedenini niçinini bilemem. ama durum böyle.
devamını gör...
vatikan basın ofisi müdürü greg burke, vatikan'ın, medine'de kilise inşa etmek için suudi arabistan ile anlaştığı iddialarını yalanladı.

burke, "vatikan'ın, suudi arabistan'ın medine kentinde kilise inşa edeceği" haberleriyle ilgili, "vatikan, suudi arabistan'la ülkede kilise inşasına ilişkin anlaşma yapıldığı iddialarını yalanlamaktadır." ifadelerini kullandı.

haber detay
devamını gör...
olması mümkün olmayan olay çünkü bildiğim kadarıyla bu şehirlere en azından belli bölgelerine gayrimüslimlerin girmesi yasak. hoş hadi diyelim yapılmaya çalışıldı suud'daki az biraz müslüman olan kim varsa gider o kiliseyi yaptırtmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar