vazgeçmek

#özgürler 

"insanların çoğu 'vazgeçme' tavrını tercih ederler. kolay yolu seçer, fazla çaba harcamaya yanaşmazlar. sadece kestirmek için bir köşeye kıvrılırlar. ama bu şekerleme önce uzun bir dinlenmeye, sonra derin bir uykuya dönüşür."
pat mesiti
devamını gör...
12.
istenilen şeye ulaşmaktan caymak, yapmak istememektir. bazen sözlük anlamından da fazlasıdır vazgeçmek. vazgeçmek zorunda kaldığın için vazgeçersin.
bütün yolları denersin. sabır taşı oluncaya değin katlanırsın ta ki kavuşana kadar. içinde birikenlerin saklı duranların ve yaşattıklarının hatrına kabullenirsin yaşadığın talihsizlikleri. kavuşamadığın gibi yolun sonunun göründüğünü hissettiğinde vazgeçmenin gerekliliği aşina olur. istediğin kadar arzulasan ve çırpınsan da istediğinin ellerinin arasından kayıp gitmesine sadece seyirci kalırsın.
tutmak ister tutamazsın, ardından koşsan hızına yetişemezsin. yetiştiğinde istediğinin o olmadığını ya da kavuşsan bile mutlu olamayacağını anlarsın. yine de her halükarda kavuşma mücadelesini vermek güzeldir vazgeçtiğinin.
devamını gör...
13.
vazgeçmek; itilmektir. yoksa hakkal yakın bir durum olmaktan ebediyen masundur.
baktığımızda genel manasıyla terkedilmek, terkedilen adına bir vazgeçiş gibi dursa da
o bir mecburiyete itilmiştir.
bıkkın biri vazgeçmez o döneklik eder.

vazgeçmek asalet ister.
devamını gör...
kadınların erkeklere göre daha zor vazgeçtiğini gözlemledim. herhangi bir bilimsel dayanağım yoktur. illa ki böyledir, vardır bunu benden önce tespit eden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar