velev ki ibneyiz deyip ibne denilince sinirlenen eşcinsel

kendisiyle celismektedir. ben insana insan oldugu icin saygi duyarim, ibne yakistirmasini da tasvip etmem. fakat kendisine bu yakistirmayi yaptigi halde neden biri soyleyince kizar sinirlenir bilemedigim celiski.
devamını gör...
ibneliğinden, ibne denilince sinirleniyor.
ateist birinin birine o da ateist demesi suç değilken, dindar birinin aynı kişiye ateist demesi hakaret sayılmaktadır.
devamını gör...
barbaros şansal'a dediğim için, tıvitır tarafından hesabım askıya alınmıştı. ne kadar şikayet edildiysem artık. halbuki, barbaros gibi ağır bir isimden senin gibi bir yumuşakça ortaya çıkması hayreti mucip demiştim sadece.

sui zan sahibi eşcinseldir.
devamını gör...
ibne değiliz de aynı tarz şeyleri bizler de yaşıyoruz.
kendimize aptalım salağım derken başkası bize aptal, aptal mısın dediğinde şartellerin kısa süre içinde attığını farkederiz.
devamını gör...
"ibne" sıfatının orijinal anlamı arapçada "oğlanlık" demektir, arapça "ibn"den gelir ve "ibn" de "oğul, evlat" anlamlarına gelmektedir. fakat "ibne" sıfatı 19. yüzyıla değin bir eylem adı olarak kullanılagelmiştir, sıfat anlamını ve konumunu sonradan kazanmıştır. yunancaya da türkçeden geçen argo sıfat olup "pasif eş cinsel" anlamına gelmektedir. aslen bir hakaret kelimesi değildir, bu hakaret kelimesi niteliğini sonradan kazanmıştır. bu değişimden sonra da hakaret amaçlı kullanıldığı için bir eş cinselin de sinirlenmesi doğal.
devamını gör...
salak ayağına yatmayı seven kimi muhafazakarların anlayamayacağı bir ruh hali. söylem diye bir şey var lan. yani Allahaşkına bu sloganın ne olduğunu anlamak için mişel fuko kasmaya gerek yok, asperger sendromlu olmamak yeterli oluyor zaten. değil mi ama. tamam salaksınız da bu kadar değil heralde.

(bkz: velev ki siyasi simge olsun)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar