insanı verem eden, böğür dövdüren, ağaçsız otsuz bir ovada ellerini havaya kaldırarak saatlerce bağırma isteği uyandıran hüzün.
eskilerin filozofları, şairleri, yazarları falan çok şanslılar. adam meşhur ya ne söylese sağında solunda not alan birisi var. mesela oturacağı sandalyeye hıyar koyan birisi var hıyarı eline alıp "birisi kimliğini düşürmüş" diyor yıllarca anlatılıyor. kitaplara basılıyor. şu sözü sen söylesen bir buruk tebessüm oluşur etrafındakilerin yüzünde en fazla. ne "off ne laf koydu dur şunu bir yere not alayım" diyen birisi var ne söylediğinin kıymetini bilen.
devamını gör...
bu bir dramdır. zaten hazır cevap değilsindir, milletle tartışıp eve döndükten sonra lan keşke şöyle deseydim böyle deseydim diye sonradan gelen müthiş cevapların içinde patlar. ama bir gün olur nasıl olduysa yerinde ve zamanında güzel bir ayar verirsin karşındakine fekat etrafta kimse yoktur ya için ezilir o an kanırtır bildiğin. nasıl mı? dinle:

üniversitede okurken yazın boş beleş oturmayalım olur da ingilizce kursuna gidersem babamdan istemeyeyim parayı diye bir markette kasiyerlik yapıyorum. patron tabiki itin teki sadece kasiyer mayışıyla hem reyonculuk hem manav hem de kasiyerlik yaptırıyor. tam bir özel sektör sömürgeni, ben de nasıl olsa eylülde çıkıcam diye pek ses etmiyorum, neyse o sıra remezan aylardan ağustos ya da eylüldü ve günlerden kadir gecesiydi. çıkış saatim geldi bir de daha önceden demiştim kadir gecesi az biraz erken çıkıcam camiye gidicem diye bu hırbo da tamam demişti. vakit geldi abi ben çıkıcam diyorum yok dur ibibullah şu rafı da düzelt falan filan, ben de bunun dediğini hızlıca yapıyorumki hemen gideyim. bu geldi dediklerini bu kadar kısa sürede ve düzgünce yaptığımı görünce diyorki:

- valla ibibullah eğer ben burda çalışan olsaydım senin gibi bir patronum olsun isterdim.

ibibullah durur mu yapıştırmış cevabı

- ben de o gün seni kovardım.

düşünün işte hayatımdaki en mükemmel hazır cevabım bu. bir daha da olmaz heralde, çünkü ben o tartışma ortamlarında arkadaşıma katılıyorum diyen eziğim. *

devamını gör...
"elden ele yayalım" bakış açısını benimsiyorum, ortamlarda konuşulması adına yakın çevremde olan birine anlatırken, başlangıç için önce "kendimi övmek gibi olmasın ama..." deyip başlıyorum, akabinde "geçen gün biriyle münazara ettim, şöyle söyledi böyle cevap verdim" diyorum. maksat en azından benim tarihime geçsin, tarihe geçmesekte olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar