vibratör

#özgürler 

tdk'ya göre: fransızca vibrateur, titreşŸim yaratan araç.
1. taze betonun kalıba oturmasını, boşŸluklarının azaltılmasını saglamak amacıyla kullanılan bir inşŸaat makinasi.
devamını gör...
dökülmekte olan betonun içine daldırılarak yada kalıba uygulanarak,
meydana getirdiği titreşimlerle betonun sıkışmasına yardım eden elektrikli aygıt.

betonun kalıpta yayılabilmesi için yapılır.
devamını gör...
otuz eli altmislik gibi turevleri olan kabarciklari yukari atan hizli sokup yavasca cekilen wacker neuson en iyisi olan, bodyguardli ise yanmayan 9000tl civari olup, benzinli elektrikli el tipi de bulunan gerec. islatmayin carpar.
devamını gör...
inşaat temellerindeki kolonların betonunu sıkıştırmak için kullanılan muhteşem alet.

lakin beton firmalarının çalışanları küçük inşaatların yapımında üşendiklerinden dolayı " gerek yok" diye bu aleti kullanmak istemezler. siz siz olun, inşaatınızın beton dökümünde mutlaka kolonlara bu aleti kullandırın.
devamını gör...
vibrafonla da karışır, oysa vibrafon 20. yüzyılda icat edilmiş rezonatörlerin altındaki fanların vibrato efekti ( bir telin tınlaması devam ederken tele ikinci kez vurulmaksızın, parmağın bulunduğu perdeden kaldırmadan bir yukarı bir aşağı hızlıca hareket ettirilmesi yöntemi) vermesi yüzünden adına vibrofon denmiş perküsyon enstrümanıdır.
devamını gör...
ana özelliği titretmek bu vesileyle çeşitli alanlarda fayda sağlamak olan araçlar. en çok bilinen kullanım alanları; inşaat, cinsellik ve masaj (rahatlama veya zayıflama)dır. tabi alanlar arası geçiş de olabiliyor. örneğin inşaat için kullanılan vibratör masaj aleti olarak da kullanılabiliyor.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar