viggo mortensen

l.o.t.r'da çok iyi bir performans göstermemesine rağmen,karakterin hikâye içindeki ağırlığı ve kurgunun sağlamlığı nedeni ile beğenilen oyuncu.l.o.t.r.'dan önce de filmleri vardır ancak tanınması daha çok bu serã®ye bağlıdır.

misâlen;torque
devamını gör...
kızların ilginç bi şekilde hayran olduğu adam. tamama dam yüzüklerin efendisinde oynuyor da bu kadar da olmaz ki. saçlarını yıkamayan her erkek karizma olacak diye bi kural yok belirtmek isterim.
devamını gör...
aragorn'la efsaneleşmiş aktör. bu adama o kadar benzeyen bir müşterim var ki adamı ilk gördüm "oharagorn" dedim istemsizce. sonra konuşmaya başladı tokat şivesiyle "abi benim gıredi tahsitlerini yatırıyom ya hesaba hesap işletim ücreti alınmaz deel mi" dedi, "alınmaz ellaham" dedim uğurladım.
devamını gör...
the road filminde başarılı bir performans ortaya koymuştur. tipi de müsait zaten. böylesi boğucu atmosfere sahip bir filmde çocukla iyi ikili oluşturmuştu kendisi. oynadığı baba rolünde bir an yaşadığı çaresizliği yaşar gibi hissetmiştim. demek ki reis becermiş işi.
devamını gör...
besiktas taraftariyla ilgili gorusleri soyledir:

"beşiktaş dünyaca ünlü bir kulüp ve taraftarları da bilinen bir topluluk. beşiktaş’ı çok öncelerden biliyor ve takip ediyorum. kader olarak arjantin’deki san lorenzo ile beşiktaş takımları arasında bir benzerlik olduğunu düşünüyorum. onlar da devlet tarafından statlarına el konmasına karşı olarak beşiktaş’taki feda kampanyasının bir benzerini düzenlemişlerdi,
takımın saldırgan oyun yapısı ve kazanma isteği çok hoşuma gitti. taraftarların da tribünlerde yaptığı şovlar mükemmeldi. bir sonraki maçı kapalı tribünde onların arasında izlemeyi planlıyorum. beşiktaş’ın, tarihi ve gücünü semtinden alıyor olması da beni etkileyen özelliklerinden biri”


tanim: aktor.
devamını gör...
iggo peter mortensen jr.
20 ekim 1958 doğumlu altın küre'ye ve oscar'a aday gösterilmiş danimarka asıllı abd'li film ve tiyatro sanatçısı, şair, müzisyen, fotoğrafçı ve ressam.*
devamını gör...
the lord of the rings filminde aragorn'u oynayan aktör. filmde hobbitlerin öldürüldüğünü düşünüp yerdeki miğferi tekmelediği bir sahne var. aslında o miğferi tekmeleme olayı senaryoda yok. kendisi bunu yapıyor ve miğfer beklediğinden çok daha ağır çıkıyor. iki tane ayak parmağı kırılıyor ve ardından bozuntuya vermeyip bağırıp yere çöküyor. yönetmen de bunu sahneye ekliyor.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.