vince carter

1977 doğŸumlu nba'de guard'dır.. toronto raptors'da oynarken lakabı (bkz: air canada) idi..

2000 yılında birinci olduğŸu smaç yarışŸmasında potaya kolunu sokarak beni dumura uğŸratan basketbolcudur..http://www.youtube.com/watch?v=s-PMQ88zWdI

Tracy Mcgrady'nin kuzeni olan vince carter şŸu anda new jersey nets'ten orlando magic'e transfer olmuşŸtur..

kendine müthişŸ özgüveni olan bir duruşŸla sahaya çıkması en etkiliyici özelliğŸidir..

(bkz: baba büyüksün)
devamını gör...
toronto raptersla başlayan nba kariyerinde yılın çaylağı ödülünü almış olan 2000 yılının smaç şampiyonu.yine syndney 2000 olimpiyat oyunlarında abd-fransa maçında yaptığı ve fransız medyasının ölüm smacı dediği smaçla herkesi şaşırtmış ve kendine hayran bırakmıştır.zira 2.20 lik fransız oyuncu frederic weis'in üzerinden smaç yapmıştır.*2004-2009 a kadar new jersey formasıyla izlediğimiz bu oyuncu artık orlando için ter dökmektedir.izlenmesi zevkli nba oyuncuları arasındadır.tavsiye edilir.. ayrıca gecenin bir yarısı 2005 all star maçı zamanı göz kapaklarımız kapandı kapanacak derken yaptığı panyalı smaçla benim ve arkadaşımın gözlerini yuvalarından oynatmış 'uff laan olm o neydi ya' diye tepki vermemize sebep olmuştur sağolsun..
devamını gör...
Allah vergisi bir basketbol yeteneği olmasına rağmen fazla çalışmayan oyuncudur. fazla çalışmadığı için de veliahtı olarak gösterildiği michael jordan ın yanından bile geçememiştir. eğer adam gibi kendini verse basketbola kobe bryant la kapışacak düzeyde bir oyuncu olabilirdi. bu durum onların sülalelerinde mevcuttur.

(bkz: tracy mcgrady)
devamını gör...
nba 2k10 da arkadaşımla yaptığımız maçta benim kobe yi şebek etmiş, küfretmeme sebep olmuş basketbolcudur. arkadaş her pozisyonda da gasol un üzerinden smaç basılmaz ki! 2 küsür metrelik adamın üzerinden smaç basmak da o adamın gururuyla oynamaktır...
devamını gör...
11.
1977 doğumludur. north carolina mezunudur. 1998 draftında golden state wariors tarafından 5. sırada seçilmiş ve raptors'a trade edilmiştir. mükemmel smaçlar basan, izleyicinin turnike beklediği pozisyonda bir anda çemberde maymun misali sallandığını gördüğü oyuncudur. 2000 sydney olimpiyatlarında altın madalya kazanan abd ulusal takımı kadrosunda o da vardır. hatta bu olimpiyatlarda 2 m 10 cm'lik fransız pivot weisz'ın üzerinden aşıp bastığı smaç hala hafızalardadır. sorumluluk almayı beceremediğinden, takımının en kritik anlarında elini taşın altına koymadığından, en ufak sakatlığında sahaya çıkmayı reddettiğinden dolayı, liderlik vasıfları olmayan bir oyuncudur. toronto raptors'dayken takımı nba finallerinde oynarken mezuniyet törenine katılıp maça çıkmadığı için değerinden çok şey kaybetmiştir. şu ana kadar gelenlerden hiçbiri onun kadar güzel smaçlar basmamıştır. ama bu gidişle kariyeri sona erdiğinde elinde kalacak şey bir şampiyonluk yüzüğü değil yaptığı smaçlara ait fotoğraf ve videolardır. şu ana kadarki başarılarından bazıları şunlardır: 1999 yılın çaylağı ödülü, 8 kez all star hafta sonu davetiyesi, 2000 yılı all star smaç şampiyonluğu.

daima michael jordan'ın gölgesinde kalacaktır. aslında adı jordan ile anıldığı için şükretmelidir. raptorsda başarısız olmuştur, jerseyde yine başarısız olmuştur ve bu kafayla daima başarısız olacaktır. orlando magic'de biraz kıpırdanmışsa da, buradaki kariyeri de kısa sürmüş, phoenix'e trade olmuştur 2010-2011 sezonu başında.

son cümle olarak; nba tarihinden, güzel hareketler yapan ve bir rüzgar gibi iz bırakmadan gelip geçen oyunculardan biri olmaya adaydır.
devamını gör...
şu ana kadar nba için gelmiş geçmiş basketbolcular içinde smaçların tanrısıdır diyebileceğim bir adam...

2000 yılı nba smaç yarışmasını izlemenizi tavsiye ederim..t-mac ve steve fançis ile yarıştığı efsane smaç yarışmasıydı sanırsam....

birde şu var ki herhalde vince carter kardeşimin en efsane smacıdır...wise isimli uzun dallama da meşhur olduydu bu smaç sonrası...dünya şampiyonasıydı sanırsam...amerika fransa maçı..

bu arada t-mac ile kuzen olduklarını da belirteyim..

devamını gör...
smaç sanatının kral koltuğunda oturan insan..

yunan mitolojisine göre smaç tanrısı...

ama fransızlara karşı özel bir sevgisi var sanırsam...kendisini efsane smaçlarda kafaya taşıyan smacında fransız wise'ın üzerinden yaptığı smaç daha dün gibi aklımda..

geçen günlerde de yine fransız olan rudy gobertin üzerinden basmış smacı..

http://www.oregonlive.com/n...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar