vincent

6 dakikalık tim burton animasyonu.1982 yapımı.bu siyah-beyaz kısa-metraj stop-motion filmde edgar alan poe'nun şŸiirine bağŸlı kalarak vincent ismindeki 7 yaşŸında bir çocuğŸun içdünyası gösteriliyor. sinemalarda hiç gösterilmeyen bu film ilk defa olmak üzere "the nightmare before christmas" dvd'sinde ek olarak yer almakta. 7 yaşŸındaki çocuğŸun yerinde olmak istediğŸi vincent price ise filmi seslendiren isim oluyor.

tim burton bu animasyonu sanat okulunda bitirme tezi olarak hazırlamışŸ. bazı düşŸüncelere göre ise tim burton bu animasyonda kendi çocukluğŸunu anlatmışŸ.

kendisini başŸka biriyle özdeşŸleşŸtirmişŸ, karanlık bir hayalgücü olan çocuğŸun iç hesaplaşŸmalarını anlatıyor.http://www.facebook.com/vid...
devamını gör...
(bkz: van gogh)' un ön adı.

'van gogh'un peşinde modernizmin izinde'ki sergide ibrahim çifçioğlu'nun tüm resimlerinin üzerinde yazılı olan isimdir. daha doğrusu çiftçioğlu vincent'in üstüne tuvallerini boyamıştır.
devamını gör...
sanat tarihine ucundan kıyısından bulaşmış biri olarak izlemenizi öneririm. hatta 2. izleyişinizde sahne sahne duraklatıp inceleyerek izleyin derim. van gogh sergisine gitmiş gibi olacaksınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar