hazır kriz zamanı her zamanki gibi bulduğumuz ayrışma konularından biri. insanlar görüşlerine göre hep suçu diğer taraflara atıyor. işin aslı iki tarafta getirdi virüsü bunu kabul etmek lazım. iki grupta da karantinaya alınmayan bir sürü insan oldu.

şimdi yapmamız gereken bir konuda ayrışmadan maksimum tedbirleri uygulamaktır. şuan nereden geldiğinin bir önemi yok virüs içimizde ve hızla yayılıyor. olay bitsin söz iki grubu da ayrı ayrı gömelim burada.
devamını gör...
umreden virüs getirenlere yaptıkları şeyin islam'a uygun olmadığından ötürü kızıyoruz. umreye gidiyorsun, ibadet ediyorsun şu haline bir bak! karantinadan kaçıyorsun.mesele bu. umresi, gezisi yok bu işin. yurtdışından gelenlerin çoğu umrecidir zaten.
devamını gör...
avrupa görmüş adamlar, şurada dur deyince duruyorlar. ama umreciler öyle mi ? şurada duracaksın diyorsun, adam 3 yaşındaki çocuk gibi sorumsuzca davranıyor.
nicelik olarak avrupa'dan gelenlerde daha çok virüs çıksa da, nitelik(siz) olarak umreciler daha vahim bir durum arz ettiler.
devamını gör...
kişi ya da kişiler avrupadan, umreden, çinden, nereden gelirse gelsinler herkes aynı potansiyel tehlike artık. evlerinden çıkıp sahilde oturmaya devam ettikçe bu daha da yayılacak. ben ve buradaki herkes dahil onlar kadar tehlikeli. işin ciddiyetini anlamadılar gitti, hala daha siyaset yapıyorlar.
devamını gör...
yahu bu konu bile bu kadar gündem mesgul edici oluyorsa, buradan da durumun vehameti bariz belli. nereden geldiğinin hiç önemi yok. sorumsuzluklar varsa versusun 2 tarafıda eşit öküzlük seviyesine sahip işte.

(bkz: halal virüs)
devamını gör...
gereksiz versus.

sonuçta bu virüs globelleşen dünyada öyle ve ya böyle gelecekti, mesele gelmesiydi ve bu da gerçekleşti.
gerisi önemsiz.
devamını gör...
başlık türkiye'yi özetliyor resmen. insanlar ölüyor, mevzu hala avrupadan getirenler mi umreden getirenler mi mukayesesi. salgında bile bu iki ucu bulup çekiştirmeyi başarıyoruz.
devamını gör...
virus avrupadan gelince "kimden gelirse gelsin virus virustur"
umreden gelen 4848393 kisiden 5 10 tanesinde virus cikinca "pis dinci yobazlar ülkeye virus getirdi"
ortalık virusten kırılırken avrupaya toto gezdirmeye gidene bisey diyen olmaz. "tatil parasını fakire versin" denmez. ama umreye gidene "virus varken neden gitti" "o parayı fakire versene yobaz dinci musrif" denir.

avrupadan gelen adam eğitimliymis durdan sustan anliyormusss. tey allam. avrupalı bencilin önde
gidenidir. avrupanin kendi yerlisi cok medeni(!)si karantinayi takmadığı icin bu haldeyiz. bizim avrupa görmüş kompleksliler mi takacak.
devamını gör...
umrecilerin ne kadar mikrop olduklarını öğrendiğimiz versus. avrupa'dan gelen birinin karantinaya karşı çıkıp polisin yüzüne tükürdüğünü görmedim. ama halkın sağlığını hiçe sayıp toplumsal infiale neden olan mikrop umreciler gördük. bir de güzel ahlak üzere olan peygamberin kabrini ziyarete gitmişler... rezil, zihniyetli virüslü herifler!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar