vladimir putin

#siyaset  #özgürler 

herkesin gözü önünde kanun nizam tanımadan ölüm tehdidiyle insanlara imza attırarak ülke yönetildiğini ve karizmatik olunduğunu zanneden zavallıların varlığını göstermiş diktatör. vladimir putin her tavrıyla rusya'nın kanunsuz nizamsız güvenilmez bir ülke olduğunu gösterip ülkesinin zaten yerlerde olan uluslarası itibarını sıfırlayan bir kgb eskisidir.

çeçenistana bombardıman uçaklarıyla dümdüz edip çoluk çocuğu katletmek bir ülkeye ve devlet başaknına itibar değil ancak utanç kazandırır. bende bu kişiye hayran olup alnından öpmek isteyen insanlarla ynı ülkede nefes alıyor olmaktan utanıyorum.

bundan beş sene sonra alternatif enerji kaynakları gelişip dünyanın petrole ve doğal gaza bağımlılığı ortadan kalktığında görmek lazım o dirayetli diktatörün ve ülkesinin halini.
devamını gör...
olması gerektiği gibi devlet başkanıydı. şimdi de olması gerektiği gibi başbakan.

ülkesinin çıkarlarını *para karşılığı satmaz. yanlışını gördüğünde yerli sermayeye bile resti çeker.
devamını gör...
en az sibirya kadar soğuktur kendisi. iktidara gelir gelmez rus mafyası'yla işbirliğine gitti, piyasada devlet tekelini esas alan ekonomi politikaları uyguladı ama kriz bütün planlarını altüst etti, avrupa ülkelerinden shell gibi şirketlerin önünü açarak teknoloji ithal edip zamanla gazprom gibi şirketlerle hazır yatırımlara parayı basıp eline aldı, amonlarla sarhoş ruslara gözdağı verip asayişi sağlamaya çalıştı kısmen başarılı oldu, tabandaki yoksullara mutlaka ama mutlaka bir iş gösterdi, onlara ağırlık verdi, sağlık güvencelerini garanti altına aldı. rusya için bir şans olarak ortaya çıktı ve adamı medvedev'i yerine getirip başbakanlığa çekildi. gerçek bir demokrat değil, zaten gerek de yok. 80'in üzerinde cumhuriyeti kontrol ediyor hiç de sorun çıkarmıyorlar bizde 1 tane cumhuriyet var baştan aşağı sorun, bazılarının operasyonel müdahalelerine maruz kalıyoruz.
devamını gör...
rusya'nın son on yılda ciddi şekilde büyümesini ve ekonomik-sosyal açıdan gelişmesini sağlamış olan siyasetçi.

peki bu yeter mi kendisine sempati duymam için? hayır efendim. kendisi bush'tan hiçbir farkı olmayan bir katildir. ellerinde binlerce çeçen'in kanı bulunan adama zerre sempati duyamam.

bunları yazmamın sebebi mi? iki gündür bu adamın rusya'daki icraatlarına bayılıp, kendisine hayranlık besleyen müslümanlarla görüşüp duruyorum da o yüzden.
devamını gör...
rusya'nın, formula 1'e ev sahipliği yapma hakkını elde etmesinin ardından yarışlara ilgisinin arttığı ifade edilen rusya başbakanı vladimir putin, önceki hafta da sibirya'da at binmişti.

devamını gör...
3pol'un sorumlusu petro torunu. eski kgb çalışanlarınında alexander litvinenko'nun ingiltere de polonium'la zehirlenmesi, rusyanın çeçenistandaki zulmünü dünyaya aktarmaya kendini adamın rus gazeteci anna politskovskaya'nın kgb tarafından öldürülmesi, polonya cumhurbaşkanı lech kaczynski'nin uçağının rusyada düşmesinden sorumlu tutulan, rusyada gün geçtikçe potinleşen leninin son matruşkası. (pol-onium? pol-itskovskaya? pol-onya?)
devamını gör...
dünya da yaşayan ve halen yönetimde olan en büyük liderlerden biri.(bence lula ve erdoğan ile beraber ilk üçte) rusya nın sıfırlanmış imajını kısa zamanda değiştirdi. lüks sarayı onun kadar hak eden pek dünya lideri yok.

ha iyi bir devlet adamı olması ülkemiz için iyi bir şey midir...o ayrı mesele...ama şüphe yok ki ülkesi adına bir kazanım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar