volkswagen beetle

bilgi:ferdinand porsche tarafından tasaralanarak 1938 yılında üretimine başŸlanan otomobil.üretimden kalkana kadar 21 milyonun üzerinde satışŸ rakamına ulaşŸmışŸtır.üretim mentalitesi;hitler yöentiminin halkın ucuz ve kullanışŸlı bir otomobil kullanması isteğŸinden yola çıkılarak oluşŸturulmuşŸtu.2003 yılından itibaren yeni versiyonu üretilmeye başŸkandı,ancak;ilk versiyonun düşŸük fiyat,yaygın kullanım gibi özelliklerine ulaşŸamadı.

fikir:ruhu,havası hatta ismi olan arabadır.hayranı,tutkunu çoktur.meanik modifikasyona uygundur ve zorlarsanız performansı küçük dilinizi yutmanıza sebep olabilir.
devamını gör...
isminin neden "beetle" olduğuna dair teorilerden biride, beatles ın en ünlü kapak fotoğraflarından birinin sol köşesinde tesadüfen yer almasıdır. beatles rüzgarının deli gibi estiği yıllarda bu pastadan pay alalım denmiştir. ve parsayı toplamışlardır. not: fotodaki minnak tosbağa şu an volkswagen müzesinde sergilenmektedir.

devamını gör...
65 yılda tüm dünyada 21 milyon adet üretildikten sonra, en son üretildiği wolkswagen'in meksika'daki puebla tesislerinde sessiz sedasız üretimine son verilen tosbaa .

buradan
devamını gör...
adolf hitler’in talimatıyla üretilmiş ve tüm dünyada özgürlüğün sembolü haline gelmiştir.
çiziminde porshe ile birlikte hitler de bizzat çalışmış ve arabanın tasarımına yardım etmiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar