volkswagen

1938 yılında kurulan alman otomobil firması. volkswagen almanca'da halkın arabası anlamına gelmektedir. firma bünyesinde audi, skoda, seat, bentley, bugatti ve lamborghini markalarını bulundurmaktadır.
devamını gör...
kurucusu ferdinand porsche dir, dolayısyla bildiğimiz porsche ile direkt kan bağı bulunmaktadır.binek ve ticari araç olmak üzere ikiye ayrılır.binek araç merkezi wolfsburg, ticari araç merkezi hannover dir.ayrıca wolfsburg ta autostadt adında muhteşem bir merkezleri bulunmaktadır.
devamını gör...
mercedes alamayanlara alman kalitesini ve gücünü daha ucuza sunan firma....bir vw kullanıcısı olarak bundan öncekide inşallah bundan sonrakide vw olacak...
devamını gör...
hitler: ya ferdinand bizim halka bir araba yapsak

ferdinand: hay hay efendim.

hitler: ama bak çok pahalı olmasın, malum savaşa gireceğiz, sonra ben yahudileri ortadan kaldıracağım, toplama kampları felan biliyorsun maliyetli işler bunlar.

ferdinand: ayarlarız efendim siz canınızı sıkmayın.

hitler:bu arabaların tanesini 1000 marka satacağız maliyetleride ona göre hesapla artık.

ferdinand: elimizden geleni yapacağız efendim. her almanın arabası olacak, üstün ırkımızda arabasız kimse kalmayacak. ayrıca hiç bir yahudiye satmayacağız bu arabalardan.

hitler: aferin ferdinand gözüme girdin.

ferdinand: heil hitler
devamını gör...
almancasi "halkin arabasi" anlamina geldigi halde bünyesinde bentley, lamborghini, bugatti gibi markalari bulundurarak führerin kemiklerini sizlatmistir.
devamını gör...
efsane şudur ki;

hitler muhendislerine bana öyle bir araba yapın ki afrika çöllerinde hararet yapmayacak,rusyanın soğunda donmayacak ve 3 tane silahlı askeriiçine sığdırabilecek demiş ve ortaya beetle yani tosbağa çıkmış.....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar