voltron

90 larda çocuk olanların hatırlayacağŸı iyi robotlarla kötü robotların savaşŸını anlatan çizgi film. şŸimdiki çoçuklar çok şŸanssız.
devamını gör...
sevilen bir çizgi film...

anlamı; yüz hayvanın kralı beş aslan, 1980'li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. tam adı ise "voltran:evrenin savunucusu"dur.

daha sonra 1990'lı yıllarda tekrar üretilmiş ancak bu sefer computer-generated imagery (cgi) tekniği kullnılmıştır.

dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıdır. her aslanın ayrı bir yeteneği vardır. ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan voltran'ı oluşturmaktadırlar.

alıntı: vikipedia.
devamını gör...
çocukluğumuzun tek kanallı yaşamında pazar günleri kendini bulmuş, saat 9:30 da istiklal marşının söylenmesinin ardından işitme engelliler için haber bülteninin bitimiyle başlayan çizgi filmdir. istiklal marşı ve haber bülteni bitmek bilmezdi. 25 dakika sürerdi çizgi film ve ardından disney filmleri başlardı. kovboy filmi ağırlıklı olurdu.
devamını gör...
büyük voltran'ın, voltran oluşturulduğu vakit tüm demir arslanların ağızlarını tek tek göstermesi ve herbirinin de kendi şovunu yapmalarına izin veren çizgidir, sınırsız boşlukta oluşturulan voltranların havada geçirdikleri değişim ise zamana ve sonsuz boşluğa meydan okuyan cinstendir.
devamını gör...
aksiyon filmlerinde başrolde bayan karakter oynamasına karşı olumsuz ön yargılar oluşmasına sebep olabilen çizgi dizi. oldu da nitekim.

biz aynı apartmandan 5 tıfıl bebe aslanları paylaşmışız ordan oraya atlıyor zıplıyoruz zaten düşman olacak birilerini bulamadığımızdan da, yok yeşil aslan daha iyi yok siyah karizma falan filan şeklinde tartışmaktan yorulunca, ağaç dallarından "voltran voltran" diye sallanıp ardından kızların üzerine çekirge atmak gibi sosyal içerikli zor görevleri yerine getiriyoruz. kaç bölüm sürdü bilmiyorum ama hayat böyle devam etti ta ki....benim payıma düşen mavi aslanı kullanan çizgi karakter sağlık sorunları sebebi ile diziyi bırakıp yerine bir prensesin gelmesine kadar. o günden sonra voltronun diğer üyeleri tarafından epey alaya alındık, karizma yerlere indi. her ne kadar söğüt ağacından sallanırken "voltran voltran voltran, mavi aslan ama eskisi" diye bağırsamda bir türlü toparlayamadık durumu. işte bu günden beri ne zaman bir aksiyon filminde bir kadın uçsa zıplasa o günler gelir aklıma deli olurum. birde street fighter da çinli kız vardı aynı şeyler bunun içinde geçerli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar