volvo

çinliler almamıştır. sadece çinli üretici geely'e satılması gündemdedir. evvelsi günkü habere göre de,iki taraf bazı nedenlerden dolayı anlaşamamıştır ama bu anlaşamayacakları anlamına gelmiyor maalesef.yakın bir zamanda bu satış gerçekleşebilir. #" target="_blank">http://http://abcnews.go.co...
devamını gör...
en güvenli araç kategorisinde ilk sıradaki otomobil üreticisi firma.
üretici ülkesi isveç olan ve isveç'e gittiğim zaman her yerde onun araçlarından gördüğüm hatta isveç'in soğuk ve karlı kışlarına göre özel olarak dizayn edilmiş çok kaliteli bir markadır.
devamını gör...
13.
latince tepe takla yuvarlanmak (ya da; "ben yuvarlaniyorum") demektir. zaten isveç'li araba üreticisinin de bu adı seçmesinin sebebi bu olaya karşı iddialı olmasıdır.

şirketin belirlediği temel prensip sağlam ve dayanıklı araç üretmektir, zaten güvenlik testlerinden genelde başarılı geçmesiyle bunu göstermektedir de.
devamını gör...
1999 yılında isveç'li sahibi olan ab volvo hisselerini ford'a satmıştır. ford'da bu güzelim ve bir sürü kendisine özgü özelikleri olan arabaya motor tasarrufu artsın diye mondeo'nun, focus'un ve hatta peugeot'un motorlarını koymuştur. eğer 2000 yılından sonra bir volvo'nuz varsa s40 diye palazlanmış ve makyajlı ford focus'a, volvo s80 diye azıcık semirmiş mondeo'ya binmektesinizdir. yani ford ile volvo arasında audi ile volkswagen arasındaki bir ilişkiye benzeyen durum oluşmutur.

ama volvo'nun kamyon ve otobüs üreten fabrikaları hala isveç'li ilk sahiplerinin elindedir bu yüzden çok sağlamdırlar. izmir büyükşehir belediyesine 15 yıl önce alınan volvo marka otobüslerin rutin bakımlar dışında arıza çıkarmadıkları efsanedir.
devamını gör...
artık sadece "meraklısının" kullandığı "kupon otomobil" imajından sıyrılmış ve türkiye yollarında sıkça görülmeye başlamıştır buna rağmen pahalı yedek parça ve servis sorunu devam etmektedir.
devamını gör...
adı geçen marka hakkında dolanan şu hikaye meşhurdur:
volvonun başmühendisine sormuşlar: sizin araçların iyi güzel sağlam da neden dış görünümü kaba ve sert hatlara sahip?
el cevap: isveç çeliğini ancak bu kadar bükebiliyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar