vücut geliştirmek

ülkemizde iyice revaç bulmuştur kendine. zayiflamanin da ötesinde artık facebook profilleri nasıl kas yapmıştım kanka diyenlerle dolu.spor olmaktan ziyade gosteriş budalaligina doğru bir evrim.
devamını gör...
biraz protein tozu ve aylık 60 lira ile mümkün günümüzde. önüne gelen geliştiriyor, ancak bilmeleri gereken gösterişten öte güçtür. ve proteinle yapılan yapay şişme kasın güce hiç bir etkisi olmaz. doğal olarak kas yapmış bir kişiye nakavt olursunuz çabucak.

işin gösteriş boyutunun zaten iyice cılkı çıktı. kadın erkek her yer boy bo bunlarla dolu. bu da gereksiz ve itici tabi.
devamını gör...
gençlikteki ideal spor aktivitesi. bir ara profesyonelleşeyim diye düşündüm ama yengeç gibi yan yan yürüyen aşırı şişmiş ve estetik bakımdan felaket tipleri görünce vazgeçtim. önemli olan şişmek değil, çevik ve zinde olmak olmalı. bu da hayat boyu dozajında spor yapmayı gerektirir.

açıkçası, genelde beden sergisi için yapılan spor.
devamını gör...
gelişimin ulaşabileceği en üst seviye şurda görülen pakistanlı hulk abi.kendisi 450 kliogram , günde en az 36 yumurta yiyip 10 bin kalori alıyor. aynı zamanda günde üç kilo et yiyor ve 5 litre süt içiyor.

buradan
devamını gör...
boş yere enerji harcamaktır. demiri kaldırıp indireceğine git bir fakirin yükünü taşı. bir ihtiyarın odununu kır, ağacını silk, otunu der. merak etme, yeterince beslendiğin zaman aynı şeyler oluyor.
devamını gör...
genellikle buradaki tanımları gülerek okuduğum başlık.

sanırım bu genellemelerin sebebi, vücut geliştirmeyle uğraşıp da ayna karşısına geçerek mal mal pozlar veren elemanlardır.
evet malesef hepimiz muzdaribiz bu durumdan.

kendi halinde işini hakkıyla yapanlara ve mal olmayanlara selam olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar