weeping angels

doctor who dizisinin en korkutucu yaratıklarıdır. normalde bakıldığında elleriyle yüzünü kapamış sıradan bir melek heykeli görünümündedir. * ama gözünüzü kırmaya görün çok hızlı hareket ederler ve anında yanınızda biterler. dokundukları kişileri geçmişe göndermek gibi bir yetenekleri vardır.

devamını gör...
izlediğim bölümler arasında tartışmasız en başarılısı idi. hem melek karakterleri hem de kurgu ve final. bölüm senaristini kutlamak lazım. kıza çok yüklenmişler yalnız, o da altından kalkmaya çalışmış.
devamını gör...
3.sezonun blink adlı bölümünde geçer.steven moffat tarafından kurgulanan bu karakterler şüphesiz doctor who evreninin en korkunç yaratıklarındandır.birbirlerinin gözünün içine baktıklarında doktorun quantum locked dediği durumda yani sonsuza dek taş heykel olarak kalırlar.bu yüzden yüzlerini kapatırlar.
devamını gör...
bu harika doctor who bölümünden yeminle süper bir korku filmi çıkar. izledikten sonra en büyüğünden en küçük biblosuna artık hiçbir heykel o kadar sevimli değil, hiçbiri o kadar masum değil gibi gelmekte. yani neymiş? böyle bir heykelle karşılaşınca gözlerimizi kırpmadan tıs tıs ortamı terkediyormuşuz.
devamını gör...
doctor who'da önemli geçen yaratıklardandır.

--- alıntı ---

evrenin kendisi kadar eski olan bu katil yaratıklar, kurbanlarını bir dokunuşla geçmişe gönderiyor ve onların potansiyel zaman enerjilerinden besleniyorlar. zamanda geçmişe göndermeden hiçbir şeye dokunamadıkları için çok yalnızlar. sadece izlenmedikleri sırada hareket edip saldırabilirler. görüldükleri takdirde savunma mekanizmaları devreye giriyor ve taşa dönüşüyorlar. ayrıca düşmanlarının gözlerinin içine bakıp hafızalarına yerleştikten sonra zihinlerini ele geçirerek onları alt ettikleri de bilinmektedir.

--- alıntı ---
devamını gör...
modern doctor who evrenindeki en psikopat, evren kadar yaşlı olan quantum-locked insansılarıdır. sürekli yüzlerini elleriyle kapatırlar, aynada kendilerini görürlerse kapana kısılırlar ve birbirlerine bakarsa taş kesilirler açlıktan ölürler. karanlıkta ve gözlerinizi kırptığınızda rahatça hareket ederler. ilk ağlayan meleği, 10. doktor zamanında don't blink bölümünde görmüştüm. açıkçası korku ve gerilim sevmem ama bu melekleri çok sevdim. korku ve gerilim seven varsa oldukları bölümü söyleyebilirim.

görünüşleri eski yunan heykellerine benzeyen bu melekler, kurbanlarını geçmişe gönderip orada bir hayat sürmelerine izin verirler çünkü hayat enerjisini çekip bununla beslenirler. bebek versiyonları da var, yetişkin meleklerin anlaşılır bir sesi yoktur,tiz bir gülme sesleri vardı ve çok korkunçtur bir bölümde ölü bir askerin bilincinden konuşmuşlardı, bebek meleklerin ayak seslerini ve çocuk gülmeleri duyarsınız. istedikleri tüm heykellere can verirler. bir bölümde özgürlük heykelini meleğe çevirmişlerdi...

uzun süre aç kalan ve beslenen melekler arasındaki farklar vardır, aç melek yavaş hareket eder ama beslenmeye başlarsa eski formuna kısa sürede kavuşur. açken, canlıları geçmişe yollayamazlar, formlarını kaybederler sıradan bir heykele dönüşüp, kanatlarını kaybederler.

çok güçlüler, çelik kapıları kırabilirler. bir şeyi dokunmadan harekete geçirebilirler. radyasyondan, zaman paradoksundan da beslenebilirler. öldürmenin bir kaç yolu var ya birbirlerine bakmalarını sağlamalı, aç bırakmalı veya gözlerinizi kırpmadan bakmalısınız.

oyunu çıkmıştı ( korku oyunlarının yanından geçmeyen ben) oynamak için delirmiştim lakin oyun türkiye de satışa sunulmayacak denilince üzülmüştüm bir daha da araştırmadım.

çekimlerde gerçek insanlar kullandıkları için saatlerce kıpırdaman durmak zorunda olduklarını gördüğümde takdir etmiştim. dövmesini yaptırmayı düşündüğüm bir varlık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar