whatsapp’ta son görülmeyi kapatmayan insan

bu kadar önemli bir olay olduğunu öğrendikten sonra kapattığım son görülmeyi geri açtım. bir şeyleri abartmak konusunda bölüm açılsa yurdum insan dort ortalama ile bitirir. kimseden gözlüm saklim yok diyemem elbette var gizlim saklim. tutup hayatımı kamuoyuna acmak, gereksiz insanların bilgi sahibi olmalarını sağlamak bana ne katacak? bu bir yana. böylesi bir konunun alt tarafı bir uygulama üzerinden prim yapması başka bir yana. gece üçe kadar sözlükte online olunca milleti mi ağımıza dusuruyoruz yani? veya facebook ta takılınca kesin birileri ile mesajlaşmış mi oluyoruz? bu neyin kafası beyni?

alt tarafı bir uygulama üzerinden güven sorgulayan, sherlock kesilen, supheciligin dibine vuruyor kavga çıkaran zihniyet altı yaşını bir şekilde aşamamıştır. hayır yani bu kadar saklayacak kıymetli neyi var milletin? ne bu merak? neden siz herşeyi bilmek , görmek zorundasınız? bunlar sağlıklı kisi davranışları mi?

neyse efendim. gece bazen açık bıraktığım uygulamadan onlarca saat kiminle gorustugumu, kavga ettiğimi bilmek isteyen olursa yakın cevremden artık bilebilir. zira uç hafta evvel açtım bu zimbirtiyi. Allah akıl fikir versin yurdumun her an aldatilacam korkusu ile telefona gömülen ergen zihniyetlerine.

bu arada şunu da ilave edeyim: haydi kiminle yazistigi bilinse bir yere kadar anlam.ifade eder online veya çevrim içi olması. ama yok sadece orada olduğu belli o saate kadar. böylesi belirsizlik sizi olduruyor değil mi? bence wp nin kurucusuna baskı yapın merak ettiğiniz kişi gecenin bir vakti kiminle yazıyormuş onu da öğrenebileceğiz buton koysun uygulamaya.
devamını gör...
teknoloji ilerledi guven gitti.. bu son gorulme tantanasi genellikle ciftler arasinda sorun oluyor. yok su zaman girdin kime yazdin neden girdin. erkegi kadini da yok ikisi de paranoyak. iki taraf da aldatilmaktan endiseli. nedeni ise belli maddiyat temelli iliskiler. beyler bayanlar onceden sevgiliye gonderilen kokulu mektuplarda son gorulme yazmazdi.. guven kokardi o mektuplar. gercek anlami ile ask kokardi.. hayatiniz olmus sanal.
devamını gör...
insanların birbirlerine güvenmemesi neden bu kadar zor ve bu durum ne kadar üzücü her daim birbirlerinin açıklarını arayan kişiler olduk ve bu durum sürdükçe daha çok buna benzer şeylere şahit olacağız eğer kişinin en son ne zaman hangi uygulamaya girdiğini gözlemlemek maksatlı bir niyetimiz varsa kendimizi bir an önce çeki düzen verme gerçekliğini idrak etmeliyiz
devamını gör...
whatsapp'ın en sevdiğim tarafı son görülme durumu.uzaktaki insanın varlığını haberdar ediyor. yeşil çevrimiçi ışığı nasıl uzaktaki kişinin sıcaklığını ekrana yansıtıyorsa son görülme de öyledir benim için.gizlisi saklısı olmadığı için de kapatmıyorlar.bu yüzden kapatılsın diyenlere şiddetle itiraz ederim. bir son görülme keyfimiz var onu da bitirmesinler.
devamını gör...
karşıdaki insanların son görülmesini merak ettiğim için kapatamıyorum. ya whatsapp a girip bana cevap vermiyorsa? bu şüpheyle uyuyamam, karşımdaki, üst komşunun 12 yaşındaki kızı bile olsa.
devamını gör...
o azınlıktaki yurttaşlardan biri de ben oluyorum. rica ederim dediklerimden, bu görülmeyi kapatan dostları eleştirdiğim veya yargıladığım gibi bir anlam çıkmasın.
her konuda hayatımı şeffaf yaşarım ben. kimseden saklayacak gizleyecek hiç bir şeyim yok. insanlarla mesafemi ayarlamak için bu tür yöntemlere başvurmama gerek de yok. gerçi bu whatsapp denen zımpırtı hayatımda önemli bir yer de tutmuyor. başlığı gördüm bir ucundan kutuplaştırmaya katkıda bulunmak istedim sanırım sadece.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar