white flag

şarkının güzelliği, bıktırmazlığı, klasikleşmesi bir yana, klibi için david boreanaz'ın seçilmesi ayrı bir görsel başarıdır.

angel'ın hüzünlü halini sarımsak kafalı buffy'den ayrılmadan öncesinden biliyoruz ki, o hüzün o klibe cuk diye oturmuştu.
devamını gör...
hasar bırakmayı anlatan ve fakat kendisi de hasarlı bir dido şarkısıdır.
(bkz: hasar tespiti)

"and when we meet which i'm sure we will
all that was there will be there still
i'll let it pass and hold my tongue
and you will think that i've moved on"
devamını gör...
ismi bir çikolata'dan alıntı ya da çikolatanın isim anası olmuş olan dido'nun klibinde bir zamanların iyi kalpli vampiri angel'ı oynattığı, tesadüfen karşılaşamıyoruz, ama çok aşığız tandanslı, bu özelliğiyle de bir romantik komediden ya da daniel powter'ın bad day'inden ayrılamayan parçası. makyözde dido'yu ne boyamış arkadaş, kadın rengarenk, ışıl ışıl bi'şey olmuş.
devamını gör...
2004 yılında brixton academy'de gerçekleştirdiği performansta dido, şarkıya başlamadan önce şunları söylüyor:
"umm this was a very messy song to write and can be a little bit of a messy song to sing depending on what mood i am in or how much i've had to drink and it is possiblly a song i should never end because it caused me a whole heap of trouble in my life, but i did and it's called white flag."
" bu yazması çok zor bir şarkıydı ve nasıl bir ruh halinde olduğuma ya da ne kadar içmek durumunda kaldığıma bağlı olarak söylemesi çok zor bir şarkı da olabiliyor ve muhtemelen hiç bitirmemem gereken bir şarkıydı çünkü hayatımda bir sürü sıkıntıya sebep oldu, ama bitirdim ve bu şarkının adı white flag"

not: bu giriş açıklamasını internette bulamadım, videodan dinleyerek kendim yazdım ve çevirdim. hata yakalarsanız dido'nun değil benim hatamdır.
devamını gör...
fink şarkısı. humma tutmuş gibi dinliyorum; mide krampları ve boş ev- yanı başımda. vokalin sesi bastırmıyor hırıltımı. iyi değilim ama bundan sonrası ne?
9yıl= 108 ay = 3285 gün. ne kadar kolay bir aritmetiğe dönüştün sen ey kader?

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar