windows 10

21.01.2015 tarihi itibari ile bir etkinlik ile yapılan tanıtımında windows 7,windows 8, windows 8.1 PC sürümleri ve windows phone 8 ve windows phone 8.1 sürümlerinden ücretsiz bir yıl süreli upgrade yani yükseltme yapılacağı söyleniyor ilginç tabiki ya bir yıl sonrası orasını şimdilik bilmiyoruz görelim bakalım...

edit: bir yıl değil daha fazla süreli ücretsiz olacağını söyleyenlerde var en iyisi çıkınca yapılan açıklamayı beklemek.
devamını gör...
indirmeyin. ben o herzeyi windows 8.1 ilk çıktığında yedim. bilgisayar manyağa döndü. ekran kartı görünmez oldu, usb girişleri kafasına göre takılmaya başladı, fn tuşu fonksiyonunu yitirdi. iki gün sonra tekrar sistem geri yükleme yapıp windows 8'e dönmüştüm. 8.1 de final sürümünde hataları düzelttikten sonra düzgün çalışmaya başladı. bunda da aynısı olacak. deneme tahtası olmayın. hataları başkası test etsin, siz değil.
devamını gör...
bu işletim sistemini, 9'u atlayarak 10 diye isimlendirmelerinin sebebi, nine'ın (9) almanca nein (hayır) kelimesi ile fonetik benzerliğiymiş. olumsuz bir çağrışım vermek istememiş microsoft.
devamını gör...
isletim sistemi olarak windows'a cag atlatacak surumdur. hem de bilgisayari cok yormayacak deniyor. ustelik 7 ve 8'i alan herkesin ucretsiz olarak indirebilecekmis.
devamını gör...
bugün windows tarafından rezerve edin mesajı gönderilen işletim sistemi. yüklediğimde bilgisayarın bir süre mala bağlayacağını biliyorum. w8 den 8.1 e geçtiğimde aynen böyle olmuştu. biraz beklemek gerekiyor.
devamını gör...
microsoft'un temmuz sonunda kullanıma süreceği yazılım. şimdiden ücretsiz olarak kullanıcılara ön rezervasyon yapma imkanı sağlıyor. rezerve yaptık bakalım bekliyoruz.
devamını gör...
rezervasyonu beklemeden değerlendirme kopyasını indirdim. şu an kullanıyorum başlat menüsü geri gelmiş. windows 7ci bebeler sevineceğini zannetse de durum hiç öyle değil. klasik başlat tuşuyla metro arayüzü birleşmiş. yeni masaüstü ekle diye bi zımbırtı var henüz çözebilmiş değilim. ayrıca başlatın hemen yanında webde ve windowsta aramak için ara(search) boşluğu var. kötü tarafı oradan tıklayınca bingde arıyor. bing değiştirilebilir mi henüz bulamadım. windows 8de çalışan uygulamalar burada da gayet güzel çalışıyor. bilgisayarı kastığını söyleyemem gayet stabil.

android telefonlardaki bildirim zımbırtısı burada da var. windows 8'deki sağ üstten aşağı mouse kaydırdığında çıkan zımbırtı burada yok. pcyi kapatmak için başlat menüsünü kullanıyoruz.

ara boşluğu alt kısmın yaklaşık 5 te 1 i kadar. ara boşluğunun hemen sağında görev görünümü diye bir zımbırtı var. hani alt+tab yapıyoruz sayfaları klasörleri geçiyoruz ya, bunda direkt olarak hepsi karşına çıkıyor tıklayınca oradan ulaşmak istediğin klasör ya da sayfaya ulaşıyorsun.
devamını gör...
windows 8'den windows 8.1'e ilk geçenlerden biri olarak yaşadığım sorunlar aklıma geldikçe, ekranın sağ altında çıkan "windows 10'u alın" butonuna tıklamayı erteliyorum. ne kadar sürer bilinmez ama bilgisayar "artık şansın yok, tıklayacaksın buna" diyene kadar bekleyeceğim. windows 8.1'e geçtikten sonra üç ay boyunca, cirlop gibi ekran kartımı kullanamamıştım da on-board kartla fifa 15 oynamak zorunda kalmıştım. hey gidi. neyse, geçmeden önce bilgisayarınızdaki donanımla uyumluluk meselelerini iyice araştırın. illa ki güncellemeler gelecektir ama güncellemeler geldikten sonra geçin windows 10'a. sistem geri yüklemeyle falan uğraşmamış olursunuz.
devamını gör...
windows versiyonları hep bir iyi bir kotu seklinde gittikleri için iyi olduğunu tahmin ettiğim işletim sistemi. windows 7 iyiydi, 8 kotu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar