windows live messenger

en son sürümünde avatarlar sağ alt köşedeyken sol alt tarafına taşınmıştır. garip olmuş ama biraz kullandıktan sonra alışılan bir yapıya sahip chat programı.
devamını gör...
son zamanlarda verdiği 8100030d hatası ile can sıkabilen microsoft haberleşme hedesi. bu hata için appdata altındaki "windows live contacts" içindeki herşeyi silmeniz derdinize çare olabilir, olmayadabilir.
devamını gör...
bilgisayarın başına oturduktan sonra ilk açılan şeydir. onca güzel şey dururken bunun kullanılması ise tamamen rahatlıktan, kolaylıktandır. bütün insanlarda bu var ayrıca. şimdi ben gidip google talk kullansam kiminle konuşacam. salondaki babamla mı ?
devamını gör...
artık ninelerin ve dedelerin bile gurbette ki çocuğuyla torunuyla haberleşmek için (ucuz bir iletişim aracı olması ve görüntülü olması hasebiyle ) kullandıkları ve profosyonellikleriyle bizi dumura uğrattıkları haberleşme hedesi ve de hödösü...
devamını gör...
kendini yasaklayan bilgi işlemcilere inat, kendini hotmail hesaplarımızı kontrol ettiğimiz sayfaya entegre çalışır hale getiren yazılım... buna göre açın hotmail hesabınızı sağ üst köşede kişi listenizi görebilirsiniz... eğer bu işlev çalışmıyorsa account settings'den yaşanılan ülkeyi "usa" yapmanız yeterli...
devamını gör...
internetteki hemen her ihtiyacımızı tek yerden karşılamamızı sağlayan online microsoft hizmeti olan windows liveın en çok bilinen * ve en çok kullanılan çok küçük bir parçasını oluşturur.
devamını gör...
doğru kullanıldığında çok faydalı bir programdır.

mesela ücretsiz sesli görüştürür. cep telefonundan çok daha kullanışlıdır.

konuşurken karşıdakinin tarifesini bilmeye gerek yoktur. ve kabarık faturalara sebebiyet veren hatalar yapma ihtimalini ortadan kaldırır. konuşurken hem dosya paylaşımı hem link paylaşımı imkanı vardır.
gerektiğinde ses, gerektiğinde yazıyla iletişime devam edersiniz gerektiğinde de görüntü.

ayrıca ileride üzerinde ihtilaf olunan mevzularda messenger ileti geçmişine başvurulabilir.

(bkz: sözün senet olması)

(bkz: yazının senet olması)

(bkz: messenger ileti geçmişinin senet olması)
devamını gör...
bugün gelen bir maille 10. yılını kutlamaya hazırlanan anlık görüştürücü.

bu kadar güzel bir nimeti geç kullanmaya başladığımızı hatırlatıp moral bozan bir mail olmuştur.
devamını gör...
küfür ettirecekler illa.
yeni sürümü yükleyin, yoksa kullanamazsiniz dediler, bu cakalin yeni sürümünü yükledik, haydaaa simdi de 80072efd hata kodunu veriyor. nasil cözeriz dediginde de "güvenlik duvariyla ilgili biseyler olsa gerek" diyor.
ulan Allah belani versin be.
bilgisayardan anladigim tek sey internete girip sörf yapmak zaten. giriyorum güvenlik duvarina kayboluyorum, nereye gidecegimi bulamiyorum, bir tane de adam gibi kilavuz koymamislar.
iki gündür msn acamiyorum lan, kimseye soramiyorum da utancimdan.
ne hallere düstük yahu.
ben yardim ederim diyen cengaver varsa makul bir arti karsiligi[20-30 adet] anlasabilirim. muhtacim.
devamını gör...
bir gün önce zatımı, beni update ettin ettin, etmedin hodri meydan lan açılmıyorum işte diyerek tehdit eden ve kendisini yükletip nirvanaya eren microsoft programı bunu kadir gecesinde yapması da ilginçtir harbiden başı bu sefer gerçekten göğe ermiş olmalı.
devamını gör...
aynı dertten muzadarip durumda olduğum microsoft programıdır. update edin diyor evet ettik ama bu seferde winsows sürümünü yükselt diyor kendisi. onu yükseltemiyorum ve msn kullanamıyorum dünden beri.
devamını gör...
yazılımlarla ilgili özellikle arayüz modifikasyonlarına ayar olan objectvedam an itibariyla microsoft'un restini yemiş ve güncellemiştir. yeni arayüz berbattır. kişi resimleri yıllardır alışılmış sağ taraftan sola taşınmıştır. ayrıca grup oluştur olarak alışılan seçenek kategori oluştur halini almıştır. grup oluştur dediğinizde internet ortamında bir grup sayfası açmaya başladığınızı farkediyorsunuz. alışmak zaman alacak hele winamp'i bile hala en klasik görünümü ile kullanmayı seven arkadaslar değişime mecbur tutulmuştur, alışmak zor olacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar