#özgürler 

31 aralık 2018 tarihinde sözlük yazarlarımızdan la claquette & muhayyilemsi’nin katılımları ile kadına şiddet sanal alemde de sürüyor mu? sorusunun irdelendiği yayındır.
dikkat çekilmeyen bir konuyu ele aldıkları için ve sözlüğümüzün adını duyurabildikleri için ayrı ayrı teşekkür ederiz.

devamını gör...
bu başlık aracılığıyla; dünya sözlük yazarı olarak kadının gündemi programında kendimizi ifade etme fırsatı verdiği için yönetime, çok naif güzel yorumları ve tebrikleri için yazarlarımıza, program öncesi ve sonrası ilgi ve alakası için bir bilen‘e çok teşekkür ederim. ilk canlı yayın deneyimimizdi ve haliyle ekrana da yansıyan heyecanımız söz konusuydu. umarım layıkını verebilmişizdir.
devamını gör...
''şimdi biz bu yayına neden çıktık, niçin çıktık, nasıl çıktık? bunu izaha gerek yok, gördünüz yürüdük çıktık. ama çıkmamış da olabilirdik. çıkmışsak çıkmışızdır, çıkmamışsak çıkmamışızdır. izlenen kanal uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar birtakım uydurma laflardır. sahi ya, biz buraya niye çıktık? kim çıkardı ulan bizi buraya? yazar!!! başlık!!! tanım!!! ve de şunu unutmayın, atasözüdür. oylarınız damlaya damlaya, dağdan kestik kereste...''

yayına bir gün kala haber aldıkları ve ilk kez canlı yayına çıktıkları halde durumu gayet iyi idare eden, hanım yazarlarımız nezdinde dünya sözlük'ü temsil eden iki arkadaşımıza teşekkür ederim. malumunuzdur ki, böyle bir daveti kabul etmek bile ciddi bir özgüven ve nezaket gerektirir. heyecanlanmışlar doğal olarak, çok mu? heyecanın olmadığı yerde samimiyet ne gezer...
devamını gör...
akıllara sözlüğün meydanlarındaki dev ekranlardan takip edilen 23 ağustos 2014 tv5 cogito sözlük yayınını getiren 2. canlı yayın etkinliği. her iki yazarımızı da medeni cesaretlerinden ötürü kutlamak herhalde bana düşmedi ama kendi çapımızda kutladık. tv5 derviche moderne'e döner sandalye vererek stratejik bir hataya imza atmıştı bu yayın daha profesyonel şartlarda sağa sola sandalye döndürmesiz gerçekleşmiş gördüğüm kadarıyla.*
devamını gör...
tv5'te koltukta yayılan kaytan bıyıklı derviş'in
pembe gömlekle ne yapmak nereye varmak istediği anlaşılamayan uvey'in
aksine yine de nispeten daha performanslı sunum yapılan yayındır!!

ablamız 'kıssa'ya 'kısas' diyerek gülümsetti ama olsun!!
devamını gör...
bir parçasî olduğum biricik sözlüğümün iki zarif yazarını videoda görmek yüzümü gülümsetti. videoyu, sözlüğe giriş yapmadan baştan sona izledim. dünya kadar samimiyet vardı bence. bana yansıyan bu. helal olsun.
devamını gör...
her şey iyi hoşta, bir ara sözlüğü öyle bi tanıtmışlar ki yazarlar altın günü kıvamında takılıyormuş gibi bişi olmuş ahahahah çok tatlı ya. havuçlu tarçınlı kek yapana yarın misafir olabilir miyim?
devamını gör...
sözlüğümüzün tanıtımı açısından olumlu içeriğe sahip yayın.

programa çıkan yazar arkadaşlarımı tebrik ederim, ilk defa canlı yayına katılmalarına rağmen birkaç küçük hata dışında performansları iyiydi. teşekkürler la claquette teşekkürler muhayyilemsi.
devamını gör...
her iki yazar arkadaşımız da gayet samimi ve insan olmanın verdiği gayet doğal heyecanlarla mükemmel bir iş çıkardılar. her ikisini de tebrik ederim.,

yalnız sunucu dersine hiç çalışmamış. tamam bir kadın proğramı ve hatta kadın televizyonu soruların kadın, cinsiyetçi ayırımlar, cinsiyetçi küfürler gibi konular üzerine sorulması gayet normal. fakat "ilk interaktif sözlük 1999 yılında kuruldu sizinki de bir kaç sene sonra kuruldu değil mi" gibi bir soruyu sormak dersine çalışmamaktan da ziyade çok cahilce geldi bana.

soru sormak muhatap almaktır zira. proğramın sunucusu olarak da bu muhataplığı, konuklarını bir yıldız gibi değerli görerek de sormak gerekir. o değeri, konuklarına hissettirebilmek için de çok çok iyi bir hazırlık yapmasa da ciddi bir hazırlık yapması gerekir. sarının , proğramdan önce sözlüğe bakıp bir tane bile entry okumadığı tabak gibi aşikar. sadece bu iki yazar arkadaşın yazdıklarını bile okusa , hatta nicklatına kısa bir çalışma yapsa çok daha güzel bir proğram olabilirdi. yazar arkadaşları tekrar tebrik ederken sarıyı esefle kınıyorum. evet sarı diyerek renk faşistliği yapıyorum. sözlüğün kurulduğu tarihi bile araştırmayanın adını bile sorgulamaya değmez.
devamını gör...
öncelikle; bu yayına katılan iki yazarımızı samimiyetleri ve başarılı anlatımları nedeniyle tebrik ediyorum. kanal woman tv ve konu kadına şiddet olunca benim çıkacak halim yoktu yayına ama bence en uygun iki kişi çıkmış diyebilirim izlediğim kadarıyla. umarım bu iki yazar arkadaşımız gösterdikleri bu samimiyeti hayatları boyunca tüm muhataplarından görürler.

ancak;
bu tarz bir etkinliğin başlığının yayından üç gün sonra sözlükte açılması oldukça garip geldi. vardı da ben mi göremedim diyeceğim ancak 31 aralık akşamı sözlükten ayrılmadım diyebilirim. o gün haberimiz olsaydı bu yayından işyerimizdeki arkadaşlarımıza izletir, daha geniş kitleye yayılmasını sağlardık. bu şekilde içine kapanık bir rota izledikçe sözlüğü duyurma etkinliklerimiz istenilen hedefe ulaşmayacak.

her ne olursa olsun başarılı bir yayın umarım bir sonrakinden zamanında haberimiz olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar