xiaomi redmi note 5

32/3 ve 64/4 şeklinde versiyonları bulunan f/p oranı iyi akıllı telefon. kvk garantili 64/4 gb olanı an itibariyle 1589 lira. özellikleri:bu da fotoğrafı:

devamını gör...
15 şubat'ta elime geçmiş olan telefon. ilk olarak bahsetmek istediğim şey performansı. önceki telefonumun 2 gb ramli asus zenfone 6 olmasından mıdır bilmiyorum ama bu telefon bana uçak gibi geldi. akıyor resmen.

gördüğüm kadarıyla en çok kasan programlardan biri google maps yani haritalar. onun bile açılması 3 saniye sürüyor. gps çok iyi, konumu hemen buluyor ve isabetli.

batarya konusunda ise ben silivri'de çalışıyorum bu aralar. şebeke fazla çekmediği için inanılmaz şarj tüketiyor. 3300 mah bataryalı zenfone 6'nın şarjı birkaç saatte tükeniyordu. bu ise işe gitmeden önce yüzde 45 şarj vardı, eve dönmeden hemen önce bitti. bugün de saat 9 gibi başladım kullanmaya 5 saat olmuş yüzde 81'de. oyun oynamadım fakat sözlüğü çok kullanıyorum. wireless açık ve ekran parlaklığı yüzde 20 civarı. detaylı incelemeyi sonra yapacağım.

ekran boyutu 6 inç yazıyordu ama zenfone 6'dan hem daha kısa hem daha ince. o telefon cebimde şişkinlik yapıyordu, bunun arkasında kılıf olmasına rağmen yapmıyor.

telefonu beğendim ve tavsiye ediyorum. son olarak da telefondan çektiğim bir fotoğraf paylaşıyorum. isteyen olursa daha fazla çeker paylaşırım. başka uygulama yükleyip denememi isteyen olursa söylesin yaparım.

devamını gör...
xiaomi' nin note 4x modelini almadan önce çok çok kafamı karıştıran modeliydi. fiyat/performans açısından makul seviyede bir telefon.
devamını gör...
bir xiaomi mi 8 lite kullanıcısı olarak muhakkak parasının hakkını verecek telefondur dediğim telefondur.
xiaomu tr'de henüz yeni ve satış sonrası sistemi hala tam oturmamış olmasına rağmen benim gibi garantici bir adamın bile aklını çeldiyse şüphesi olan düşünmesin derim.

şayomim ve ben, mutluyus.
devamını gör...
yukarıdaki kıytırık görüntüyü bile ne kadar güzel çekmiş. gözüm bile o kareyi bu kadar güzel görmezdi hasılı kamerasını beğendim.
devamını gör...
(#6545685) şurada "batarya konusunda detaylı incelemeyi sonra yapacağım" demiştim. aradan neredeyse 1 ay geçmiş. açıkçası bu süreçte çok fazla düşünmedim üstünde. bu yüzden detaylı olmayabilir. fakat ben yine aklımda kalanları söyleyeyim.

telefonu çoğu zaman %15-%20 parlaklığında kullanıyorum. evde de işte* de bilgisayar olduğundan pek aktif olarak kullanmıyordum. evden işe, işten eve giderken arada sözlüğe takılıyordum, youtube'dan veya hafızasından müzik dinliyordum. oyun neredeyse hiç oynamadım. bu haliyle beni 2 gün rahat rahat götürüyordu.

dün telefonu öğlen saat 12 de şarjı %92 iken şarjdan çıkardım. şuan %15 kalmış durumda. birkaç saatliğine dışarı gezmeye çıkmıştım ve hava aydınlık olduğundan ekran parlaklığını %50 ile %100 arasında değiştirip duruyordum sürekli. telefonu da hep kullanıyordum. ya sözlüğe takılıyordum, ya müzik dinliyordum. birkaç tane de fotoğraf çektim. şimdi ise %15'te dediğim gibi. bugün ise çok az kullandım diyebilirim. açıkçası bu yüzden bataryanın daha fazla sürmesini beklerdim ama yine de normal kullanımda günü çıkarır.

ses ve müzik konusunda ise gayet doyuruyor. kulaklık girişi altta olduğundan telefonu cebinize ters yerleştirmeniz gerekiyor ve butonlar da bu yüzden aşağıda kalıyor. o açıdan cepteyken yönetmesi biraz zor olabilir. hoparlörü ise son ses açma ihtiyacını hiç hissetmedim. adeta ses bombası gibi. kulaklık olarak orjinal iphone kulaklığı var. nadiren son ses açıyorum. %80-%90 civarı yetiyor ki kulağım tıkalı olduğundan normale göre biraz az duyuyorum. ona rağmen yeterli geliyor.

son olarak fotoğraf kalitesi şöyle. bence gayet iyi çekiyor. özet olarak fiyatına göre gayet iyi bir telefon tavsiye ederim.

devamını gör...
iki aydır kullandığım telefonum. eski telefonum (bkz: sony xperia xa) 2300 mah bataryalı olduğundan ve 6 saatte şarzı bittiğinden bu 4000 mah lık telefona geçtiğimde çok büyük bir rahatlama yaşadım. batarya konusunda iyi olduğu gibi 64 gb lık hafızsı da eski 16 gblık hafızama göre baya yüksek sd 636 da günlük işler için gayet iyi bir işlemci. telefonun tek sorunu arada bir youtube a girerken internet yok yazması başka tüm siteler açılıyor youtube mobil açılmıyor illa kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum telefonu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar