xiaomi

çin, pekin merkezli dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi.

--- alıntı ---

Xiaomi, akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayarları ve birçok tüketici elektroniği tasarlar, geliştirir ve satışını yapar.

Ağustos 2011'de ilk akıllı telefonunun piyasaya sürülmesinden bu yana, Xiaomi, merkezinin bulunduğu Çin'de pazar payı kazandı ve akıllı ev (IoT) cihaz ekosistemi de dahil olmak üzere daha geniş bir tüketici elektroniği dizisi geliştirmeye başladı.

Şirketin kurucusu ve CEO'su Forbes'e göre Çin'in en zengin 23. kişisi olan Lei Jun'dur. Şirket, 2014'te 60 milyondan fazla akıllı telefon satışı yapmıştır.

Şirketin ağırlıklı olarak Çin, Hindistan, Malezya ve Singapur'da 8000'den fazla çalışanı vardır. Endonezya, Filipinler, Güney Afrika ve Brezilya gibi diğer ülkelerde de genişlemektedir.

International Data Corporation'ye göre, Ekim 2014'te Xiaomi, Samsung ve Apple Inc.'i takiben dünyanın üçüncü büyük akıllı cep telefonu üreticisi oldu. IDC raporuna göre Xiaomi, 2014 yılında Çin'in en büyük akıllı telefon satıcısı oldu ve Samsung'u geçti. Xiaomi, Aralık 2014'ün sonunda, yatırımcılardan 1,1 milyar ABD doları tutarında yatırım aldıktan sonra, dünyanın en değerli teknoloji kuruluşlarından biri oldu ve Xiaomi'nin değeri 46 milyar ABD Doları'nı aştı. Xiaomi, Temmuz 2014'te flipkart.com aracılığıyla Hindistan pazarına girdi.

--- alıntı ---
https://tr.wikipedia.org/wi...


http://www.mi.com/en/

devamını gör...
çin in apple i olarak anilan firma. tasarimlarindaki minimalist yaklasim apple i andiriyor gercekten. misal, bir iphone a tek yakisan mobil sarj cihazi xiaomi slim power bank. resmi sitelerinde gercek xiaomi cakmalarindan nasil ayirt edilir videosu yayinlamalari da cok guzel hareket.
devamını gör...
çin malı diye yabana atılmaması gereken cep telefonudur. henüz sadece çin pazarında iken adını duymuş ve internette incelenmiştim. teknik özellikleri gayet iyi. huawei gibiyse eğer performansı da iyi olabilir.
devamını gör...
modeli yi olan aksiyon kamerası, gopro ile aynı kart ve lensini kullanıp daha ucuza, çok çok daha ucuza, satan çinli firma. notebook, ultrabook, telefon ve diğer kameraları da hem kalite hem de fiyat- performans olarak kesinlikle alınmasında tereddüt edilmeyecek üreticidir.
devamını gör...
hemen hemen her alanda fiyat/performansta üst sıraları zorlayan ürünleri olan firma.

20 dolarlık akıllı bilekliği mi band 2 ile temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayan, kullanışlı bir ürün ortaya koymuşlar.
devamını gör...
e-kitap okuyucusu hakkında bilgi almak istediğim marka.

pek hali vakti yerinde biri değilim, kindle almaya gücüm yetmiyor. xiaomi 'nin kindle muadili biri ürünü var mıdır?
devamını gör...
güven vermeyen marka. bir kere resmi distribütörü yok. telefon bozulunca garantide sıkıntı yaşanacağı aşikar.

bir arkadaşımda var daha alalı bir yıl olmuş ama telefonun şarjı tam doluyken bir anda %1 e düşüyor.
devamını gör...
kardeşimin mi 6 modeline sahip olduğu cep telefonu markası. teknik özelliklerine çok vakıf olmamakla beraber kendisi telefonuna hayran. her fırsatta iphonu gömüp bu telefonu alarak ne iyi bir karar verdiğini söylüyor. kamerası çok çok iyi. profesyonel fotoğraf makinelerindeki iso, enstantane, diyafram gibi özellikler bu telefonda da mevcut. çekim kalitesi insanı amir edecek kadar iyi. şarjı da kendi telefonumla kıyasladığımda daha iyi. üstelik fiyat açısından benzer özellikleri taşıyan iphone ve samsung modellerinden daha uygun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar