dünyaitiraf.com

Dertliyim sözlük bir erkek imamhatip lisesinde ögretmenlik yapıyorum ilk yılım. diger meslektaslarim yasını büyük söyle demislerdi ben de daha cok dikkate alirlar belki diye büyük söyledim. (Bazı ögrencilerle aynı yaştayım cünkü) yaş muhabbetinin donduğu derste yasımı büyük söyleyip çıktım sınıftan. O gün yanıma bazı islemler için adli sicil kaydımı almıştım. Onu sınıfta unutmusum cuma son tenefüs bir grup ögrencim sağ olsun getirdir. Cuma törenden sonra hocam siz kaç yaşındaydiniz diyenleri duydum ama duymamis gibi yapıp yoluma devam ettim. Yalan söyleyen hoca konumundayım bu beni üzdü....

zengin alim alerjisi olan insanlar

ya millet zengin yatlarda yiğenleriyle öpüşüyorlar onlara kimse bir şey demiyor ama ilim sahibi iman sahibi birisi zengin olduğu zaman o insanlara dert oluyor. ben de anlamıyorum bunu. istiyorlar ki müslümanların hepsi bi hırka ile falan dolaşsın. alerji buradan kaynaklanıyor. ya insan dünyaya sırtını çevirse dünya onun peşinde koşar gel benim güzelliklerime kapıl der.

evlilik beraber yürünen yoldur

eşin hayatındır. bilgili birine rastlarsanız bilginiz, ahlaklı birine rastlarsanız ahlâkınız, Allah korkusu ve itaati ile dolu birine rastlarsanız imanınız artar, dünyalık birine rastlarsanız dünyalığınız artar. birlikte yürüdüğünüz insanlarla hemhal olur, sonra bir hâl ölürsünüz.

içecekler üzerinden edebiyat yapmak

"Habeşistanım;
sana başkent, sana kasaba, sana mahalleyim.
Kahveli dünyana ısrarlı namzet,
Namzetliğimde ısrar etmekteyim.
Fincanına uzanıp köpüklerinde arınan ruhum,
Bu anın tekerrürüyle ziyadece bahtiyar.
Sende, senden öte, benden beri birşeyler var..."

-kahvemin kulpu çınlasın,
az bile söyledim.Şimdi bir kahve alabilirim.
+yanında ne istersiniz?
-ikinci bir kahve...

Oyun oynarken küfreden erkek

Şimdi bir örneğini anlatacağım yaygın bir erkek türü: ​

Bitişiğimizdeki apartmanda bir ergen var, taş çatlasın 16 yaşında. Gece saat bir iki üç fark etmiyor, oyuna bir kaptırıyor kendini, gün görmemiş küfürleri odamı dolduruyor. Her küfüründe dehşete düşüyorum. Anası babası nasıl bu kadar rahat, o ayrı bir merak konusu.
Onu geçtim, Oynadığın bir oyun değil mi dostum, senin derdin ne? Enerjini boşaltıyorsun, eyvallah ama insan olduğunuzu unutturacak kadar ne yapıyor size bu oyunlar? Abim de çok oyun oynardı, arada inceden de bir küfür duyardım Allah için ama bu denli ilginç bir varlığa ömrümde ilk kez şahit oluyorum. Boyut değiştiriyor çocuk. İnternet cafelerin, oyun salonlarının etrafı riskli bölge ilan edilmeli...

sözlük yazarlarına yapılan eşek şakaları

*

şimdi sene 2005 iyi geçen bir ramazan bayramından sonra üniversiteye dönüyorum. sabaha karşı dört gibi arkadaşlarım karşılıyorlar beni otogarda hepsinin suratı beş karış. neredeyse hiç konuşmadan eve geliyoruz, yine vaziyet aynı. en son dayanamayıp soruyorum noldu lan diye. birisi söze giriyor hemen bizim rıza sen sağ ol diyor. sınıf arkadaşımız çok üzülüyorum tabi, nasıl olmuş falan diyorum. işte nişan varmış birinin, oradaki lambaları dizdikleri elektrik kablosu sen kop bizim ki oynarken başına düş*. o anda ölmüş diyorlar. o üzüntüyle yatıyorum, ertesi gün okula gidince gördüğüm herkes * bizim rıza söyle iyi çocuktu böyle iyi çocuktu falan diyor. iyice işliyorlar bunlar bana durumu. evde artık gece olmuş geç saat yeni yatmışım kapı bir gürültüyle çalıyor ki, yetişip bakıyorum. bi de ne göreyim bizi rıza karşımda, kapıyı suratına kapatmaya çalışıyorum falan derken alt merdivenlerden bizim ahali bir gürültü, bir patırtı, gülüşmelerle yanımıza geliyorlar. ben bunlara tabi sağlam küfürler ediyorum burada söylenmez. eşşek bunlar kardeşim bildiğin eşşek!