hayatta gıcık olunan insan tipleri

bilgi sahibi olsun olmasin, her konu hakkinda bir fikri olan insanlar. iki dk dizini kir otur be adam! kendini daha fazla rezil etme diyesim gelir cogu zaman bu kisilere ama genelde cok yuceltip sonradan dususlerini izlemeyi tercih ediyorum. evet kotu bir insanim ama o yere cakilma onlari her seye deger. vuslat gibidir benim icin.

pictorem

(#6923330), ile ilgili. tanımda yer verdiğim yorum benim değil.

iki kaynaktan okuyarak hemanjiyom başlığını açmış ve ilk tanımı yazmış idim. kaynağın git tıp terminolojisi fazlaca kullanıldığı, git kaynakta tıp mensubu olmayan normal insanların daha kolay anlayacağı bir dil kullanıldığı için ikinci kaynağı baz almıştım. elbette tıbbi konularda ahkam kesmek yanlış bilgi vererek bir yanlış yönlendirmeye mahal vermek istemem. kaynak kullanmanın gerekliliği de bundandır zaten.

--- alıntı ---

Hemanjiyom, çocukluk çağında özellikle de süt çocukluğu döneminde görülen, selim huylu, asla kanserleşmeyen bir damar tümörüdür. Çocuklarda en sık görülen büyüme veya tümörlerdir. Genellikle bir süre büyürler ve daha sonra tedavi olmadan azalırlar. Çoğu bebekte sorun yaratmazlar. Bununla birlikte, bazı hemanjiyomlar açılabilir ve kanayabilir veya ülserleşebilir. Bu acı verici olabilir. Boyutlarına ve konumlarına bağlı olarak, şekil değiştiriyor olabilirler. Ek olarak, diğer merkezi sinir sistemi veya omurga anormallikleri ile ortaya çıkabilir.

--- alıntı --- Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Müge Gökçe

(bkz: kaynak kullanmadan asla prensibi)