yalancı çoban

öykü de geçen başŸ kahramandır. kendisini eğŸlendirme amacı güden genç çobanın, sürüyü kurt yiyor haykırışŸlarıyla köylüyü defalarca kandırıp telaşŸlandırması neticesinde, gün gelir ki sürüye gerçek kurt saldırısı olur. bu durum sonrasın da köylüyü çağŸırmasına karşŸın kimsenin ona inanmayarak, büyük bir üzüntü yaşŸamasını konu alan olayın anlatıldığŸı hikaye, yalanın insan üzerinde nasıl bir güvensiz etki bıraktığŸını okuyuculara empoze etmeyi hedeflemişŸtir.
devamını gör...
bu çoban hayatımızı mahvetti... ikinci bir yalanı söyleyemez olduk... ki eğer bir yalanla yetinmemişsek hemen "yalancı çoban" yaftasını yapıştırırlar. -anladık tamam kurtlar yer bizi. eee ben çoban değilim ki ve burada kurtlar yaşamıyor... +olsun olsun sen yine de dikkatli ol belli olmaz nerden kurt çıkacağı... -çoban değilim ama hani belki bu sadece çobanlar için geçerli birşey.. + hepimiz birer çobanız ve güttüklerimizden sorumluyuz... -hı ? :s nasıl...?
devamını gör...
ulan memlekette avukatlar başta olmak üzere siyasete elini uzatmış ne kadar adam varsa yalancı doluyken tutup çobanı bununla itham etmek neyin kafası merak ediyorum. çobandan kim zarar görmüş bugüne kadar acaba? üstelik çobanlık peygamber mesleği olarak bilinir. işte tarih gibi yazan kafasına göre yazıyor misalini de ona göre ayarlıyor. çobanların hakkını savunalım lütfen. onlar ki gecenin şerrinden emin olan kimselerdir.
devamını gör...
cumhuriyet halk partisi'dir. çünkü atatürk'ün mirası üzerinden varlığını korumuş olsa da, halkın büyük çoğunluğu tarafından kendisine ve söylemlerine inanılmıyor. yoksa yaptıkları muhalefet ile iktidarı itham ettikleri şeyler öyle büyük şeyler ki, normal demokrasilerde, yer yerinden oynar. tabi cumhuriyet halk partisi yöneticileri ve kitlesi, halkın çoğunluğunun gözünde yalancı çoban olduklarına değil de, halkın makarnacı, kömürcü olduğuna, göbeğini kaşıyan adam olduğuna inanıyor, inanmak istiyor. tipik mitomani hastalığına kapılmış yani cumhuriyet halk partisi. halbuki bu partinin kurucusu, türk halkı çalışkandır, zekidir diyerek halka olan güvenini çok güzel ifade etmişti. tabi ki böyle diyecekti demokratik olarak. böyle demese zaten olay demokrasi olmaz ve yaptığı devrimleri kendisi iç etmiş olurdu. ama maalesef, atatürk'ün partisi iddiasında bulunan günümüz chpsi ise, halka üst mertebeden bakarak, atatürk mirasını yemek üzerinden, kendi küçük dünyalarında bir halk yarattılar ve o halk ile gül gibi geçinip duruyorlar. öyle iktidar hevesleri felan olduğunu sanmıyorum. zaten tek başına iktidar hedefi olan bir parti, halkı aşağılamak üzerine kurmaz stratejisini. günümüz cumhurbaşkanlığı sisteminin getirdiği mecburiyetten dolayı diğer partilerle iş birliği yaptığına bakmayın siz, hdp ile ortak tek yanları seküler kafa yapıları olabilir sadece. onun dışında hdp ile yedikleri içtikleri aynı değildir chpnin.

özetle diyebilirim ki, yalancı çobanın vücut bulmuş partisidir chp. iktidarı neyle suçlarsa suçlasın, aynı suçu işlemiş partidir. geçmişiyle yüzleşip, halk ile barışmak zorundadır. yoksa iktidar olmadan, atatürk mirası yemenin verdiği muhaliflik kafa konforuyla bir ömür geçirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar