yalçın küçük

hakkında bir iki kitap okunduktan sonra kolayca teşŸhis konulabilecek bir yazar.

yanlışŸların hemen hemen tamamını bulmuşŸ ama bunların doğŸrularını bulmanın da çok uzağŸında.
acil olarak bir müslümanın yardımına ihtiyacı var.
devamını gör...
vatansever geçinen apo itiyle fotoları ayyuka cıkınca gözden düsen prof.
devamını gör...
demirel cumhurbaşkanı oldu diye ülkeyi terk edip fransa'dan kandil'e kapak atmış, ulusal bölücü...
devamını gör...
süzük denilebilecek derece kendini rezil edebilen sözüm ona prof.
devamını gör...
almanya' da pkk kongrelerine katılıp türkiye' yi yerden yere vurup vatansever diye geçinen, ergenekon kapsamında gözaltına alınınca şuursuzlar tarafından alkışlarla silivriye uğurlanan ve sonra sütten çıkmış ak kaşık gibi salıverilen profesörcük.
devamını gör...

prof. dr. yalçın küçük, iskenderun'a halep'ten gelip yerleşmiş bir ailenin çocuğudur. baba tarafından türkmen, anne tarafından ise kafkasyalı bir aileye mensuptur. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'ndeki öğrencilik hayatı boyunca, fikir kulüpleri federasyonu, ardından sosyalist fikir kulüpleri federasyonu, dev-genç ve türkiye halk kurtuluş partisi olan fikir kulübü başkanlığı'nı yaptı. siyasal bilgiler'i 1960 senesinde birincilikle bitiren küçük, 27 mayıs ihtilalinde, büyük öğrenci eylemlerinin başında yeraldı. 60 ihtilalinden sonra devlet planlama teşkilatı'na girdi. burada bir süre çalıştıktan sonra abd'ye giderek yale'de lisans eğitimi aldı. 1966'da odtü'de çalışmaya başladı. 1968-70 yılları arasında sovyetoloji araştırmalarını kitaplaştırdı. bu kitaptan dolayı sekiz yıla mahkum edildi.


1970'lerde, işçi partisi'nin ikinci kez kuruluşu için çalışmalara katıldı. 1973 yılı sonlarında askere alındı. kıbrıs barış harekatı'na katıldı. 12 eylül 1980'den sonra ise 1402'liklerden biri olarak üniversiteden uzaklaştırıldı. 1983'te sultanahmet cezaevi'ne girdi. 1993'te süleyman demirel'in cumhurbaşkanı olmasını öne sürerek paris'e gitti. çeşitli sol dergiler çıkarttı. terörist başı abdullah öcalan'la ilk röportajı gerçekleştirdi. türkiye'ye 1998'de döndü ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2000'de tahliye oldu. son dönemde özellikle sabetayistler'le ilgili yaptığı çalışmalarla adından sözettirdi.

kitapları:

â· 21 yaşında çocuk, fatih sultan mehmet (1987)

â· aydın üzerine tezler 1

â· aydın üzerine tezler 2

â· aydın üzerine tezler 3

â· aydın üzerine tezler 4

â· aydın üzerine tezler 5

â· aydınlık zindan (2000)

â· bakış (1996)

â· bilim ve edebiyat (1985)

â· bir dikine ülke (1993)

â· bir soran olursa (1987)

â· bir yeni cumhuriyet için (1980)

â· caligula saralı cumhur (2007)

â· davalarım (1989)

â· ders 1: küçülme savaş (2006)

â· dirilişin öyküsü / abdullah öcalan, yalçın küçük (1993)

â· el kitabı (1997)

â· emperyalist türkiye (1992)

â· endüstrileşmenin temel sorunları: sovyet deneyimi (1975)

â· ermeni rahiple mektuplaşmalar (1989)

â· estetik hesaplaşma (1987)

â· gizli tarih 1 (2006)

â· isimlerin ibranileştirilmesi/tekelistan-1/türk yahudi isimleri sözlüğü (2006)

â· isyan 1 (2005)

â· isyan 2 (2005)

â· itirafçıların itirafları (1987)

â· kurtuluş yazısı (1988)

â· küfür romanları (1986)

â· kürt bahçesinde sözleşi / abdullah öcalan, yalçın küçük (1993)

â· kürtler üzerine tezler (1990)

â· planlama, kalkınma, türkiye (1978)

â· putları yıkıyorum - önsözler 1 (2004)

â· qua vadimus-nereye gidiyoruz? (1985)

â· seçme teknik çalışmaları (1981)

â· sırlar (2004)

â· sicil (1997)

â· sol marksizm (1998)

. sol müdahale (2007)

â· sovyetler birliğinde sosyalizmin kuruluşu (1987)

â· sovyetler birliğinden sosyalizmin çözülüşü (1991)

â· åžebeke "network" 1 (2004)

â· åžebeke (2002)

â· tarihçe (1997)

â· tekelistan (2002)

â· tekeliyet 1 (2003)

â· tekeliyet 1 devlet ve hürriyet (2006)

â· tekeliyet 2 (2003)

â· türkiye büyülü hapishanem (2005)

â· türkiye üzerine tezler (tümü bir arada - 2006))

â· türkiye üzerine tezler 1

â· türkiye üzerine tezler 2

â· türkiye üzerine tezler 3

â· türkiye üzerine tezler 4

â· türkiye üzerine tezler 5

â· türkiye'de marksist damar var (1992)

â· yürüyüş (1996)

. sol müdahale (2007)

. epilepsi ve orgazm (2008)
devamını gör...
delilikle dahilik arasında sık sık gidip gelen adam,türkiye üzerine tezler'in daha birinci kitabında önümüzde ki 10 senede şunlar olabilir demesiyle ve çıkmasıyla beni hayran bırakmıştır.

birde tarih kavrayışı estetik ve sanatla beraber yürür, bu anlamda bir ekonomi/politik değilde kendisine özgün bir düşünür demek daha doğru olur.
devamını gör...
can yücel: yalçın küçük küçüktür ama mide bulandırır.
devamını gör...
atmasyon yaratıcılığın ilk adımıdır biçiminde bir laf eden hazret. aklımda kalmış. doğrusu hak verdim. o, haybeden atıyor, satıyor, ordan oraya zıplıyor. bazen şak şak şak el çırpıyor.
devamını gör...
sesi sonuna kadar kısıp sadece izlerseniz mimikleri komik tonton bir kitap satıcısı zannedersiniz.
devamlı farklı kitaplar gösterip hararetli hararetli birşeyler anlatır.
o kitaplar hakkında birşeyler anlatıyor zannedersiniz.* kimbilir orda belki tarkandan bahsediyor belki fatih terimden ,belki de ikisinin akraba olduğundan,belki kendisi hariç herkesin yahudi olduğundan bahsediyordur.işin ilginç tarafı bunları o kitaplardan yola çıkarak söylüyordur...*

karşısındaki spikerin devamlı bıyık altından sırıtmasına bazen kendini tutamayıp gülmesinin sebebini anlamanız için sesini açmanız gerekir.
devamını gör...
kırmızıya yahudilerin rengi diyerek 12 den vurmuştur yahudi tarihinin en büyük finansörü rotschild dükkanının önüne bir kırmızı eşarp asmış ve yıllarca çıkarmamıştır.
devamını gör...
derinlerden bilgi, belge ve bilumum manipülasyon malzemesi taşıyan, yıllarca bu işi aydın kılığında yaptığı için de iz bırakmayan ergenekonun "sevimli" kuryesi.
devamını gör...
yalçın küçük ama işlevi büyüktür, yazdığı kitaplar tartışılır yine de yazdığı alanda ufuk açmış, bazılarının gözünde büyüttüğü oluşumlara nanik yapılmasını sağlamış.
devamını gör...
küçük. biliyorum ama bu kadar da küçük olduğunu bilmiyordum. yine de şaşırmadım.
devamını gör...
reenkarnasyon varsa bu herif kesinlikle önceki hayatında kara murat filmlerinde oynayan dansöz oynatıp afrodit duruşuyla salkımından üzüm yiyen o şahlardan biriydi.dikkat edin adam o kadar güzel el çırpıyor ki insanın döne döne odaya dalıp raks edesi geliyor.
devamını gör...
sanki gerçek değil, masal kahramanı gibi.
ne yapmak istediği, amacının ne olduğu kimse tarafından tam olarak anlaşılamamıştır; kanaatimce kendisi de bilmiyor.
devamını gör...
zeki bir adam bundan şüphe yok fakat kime, neye hizmet ettiğini kendisinin bile bilmediğini düşünmekten kendimi alamıyorum.
kendisi sosyal hayatımızın en büyük trollerinden biridir.
ve bazen bakıyorum da sözlüğe trollükte kendisini örnek alan çokca genç arkadaş var, üzülüyorum.
devamını gör...
zamanın da bölücü başı ile görüştüğü için suçlanan adam.
önümüzdeki açılımlarla bölücü başı en çok(tabi ve inşallah akepe iki dönem daha iktidar olursa) on seneye kadar önce af, ardından milletvekili olacağına göre aslında adamı suçlamak yerine, öngörüsü için takdir bile edilmesi gerekmektedir.

devamını gör...
asimetrik ses tonu ve konuşma uslubuyla insanı çileden çıkarır. küçüklerin yanında o varken kanal değiştirin. bizzat yaşadığım olay, yiğenim o bağırışlarından birine rast gelmişti zor yatıştırdık çocuğu.. adama zorla ad hominem yaptırıyor. lütfen alıcınızın ayarlarıyla oynamayın, hocanın ayarı bozuktur, tamir edemiyoruz..hoca buyur masa, vur kafa..

yavaş yavaş konuşurken birden sesini yükseltmesi yok mu...hele o ellere vurarak konuşması...sonra ipek gibi çarşaf gibi dalgasız deniz gibi sukuta ermesi...bu arada konu neydi? nasıl oldu da sabetayist'lere geçtik anlamadım.
devamını gör...
sabetaylarla kafayı bozmuş soyadlarından falan milletin şecresini çıkardığını zanneden medya maymunu.bir gün bakıyor ki kendi soyuda sabetay varsın olsun diyor bunak perinçek in şovmen versiyonu.soner yalçın ın efendileri yalçın küçük ün eseridir aslında. son dönemde dönmler pirim yapmayınca kemalist takılmaya başladı kırmızı yularlı ihtiyar bunak. tuğla kitaplar yazar.
(bkz: tekeliyet)
devamını gör...
"ben adama kitap sıkarım" sözünün sahibi. limon mu lan bu?

ayrıca pkk ile yakın temasta olduğunu da bilmeyen yoktur sanırsam.
devamını gör...
karikatür gibi bir yaratık. düşündüğü, inandığı, söylediği, yaptığı, yapmadığı ne varsa tam tersini tutun, işte o zaman felaha erersiniz.
devamını gör...
televizyon da atatürkçülük naraları atardı sonra pkk sempatizanı çıktı.
devamını gör...
öğrencilik yıllarımda pekakalıların yutar gibi okudukları ne idüğü belirsiz adam.
devamını gör...
kendini en büyük atatürkcü zannedenlerin televizyon programlarına katılıp rahatlıkla pkk profagandası yaptıgı kitapları ona buna savurarak agzından salyalar akıtarak kemal paşa hazretleri nidalarının havada uçuştugu ama aynı atatürk e kitaplarında olmadık sözleri söyleyen
boş yazar.
pkk nın her türlü etkinliğine katılan
atatürkcü derneklerin baş kahramanı
ulusalcı
bukalemun.
devamını gör...
az daha veli küçükle karıştırıyodum. ama karıştırsam da olurmuş. *
devamını gör...
alev alatlı ile trt'de beraber katıldıkları bir tartışma programı izledim. 20 yıl önce çekilmiş bu programın seviyesine yaklaşabilecek tek bir program görmedim ben son 10 yıldır türk televizyonlarında. gençliğide kafası gerçekten iyi çalışıyormuş. bir de bu adamı tutarlılık tutarsızlık,mantıklı ya da mantıksız savlar,konuşmalar bağlamında değerlendirenlerin anlamadığı birşey var; adamın umrunda değil bunlar. hocanın tek bir düşmanı var o da sıradanlık,ortalama insan. yoksa ne kapitalizm,ne kürt meselesi,ne sosyalizm zerre umrunda değil. tarihe geçmek istiyor. bu uğurda işini göreceğini inanıyor olsa yarın ananas sevenler derneği içinde çalışmalar başlar,bir iki gün içinde de etkin bir yere gelirdi.
devamını gör...
"...erbakan hükümetinin laisizm nedeniyle devrildiğini kabul edemeyiz.güzel bir frenk atasözü vardır,bir insanı büyü ile öldürebilirsiniz,yalnız kahvesine miktar-ı kafi arsenik şarttır;devrilmesinin üç maddi nedenini biliyorum.
bir ;.....malezyadan ucuz otomobil başta koç olmak üzere yerli otomobil yapımcılarını ve montojcılarını çok zorladı.
iki;bedelsiz ithalat yoluyla daha çok almanyadan ikinci el otomobil ithaline izin veridi.bu ise başkta koç olmak üzere yerli montajcılara ikinci büyük darbe oldu.kahvesine arsenik koymayı sürdürüyordu.
üç;hazinenin bankalarla ilişkileri için "havuz sistemi" hazırlığını duyurdu;hazine ,parasının bir kısmını özel bankalarda tutuyordu ve aynı zamanda,bütçe finansmanı için özel bankalardan bor alıyordu.kısacası,bankalarda parası varken borç alıyordu;yalnız parasına düşük faiz ,borcuna yüksek faiz uygulanıyordu.bunu kaldırmayı vaat etti;koç ve sabancının değirmenlerine
akan suyu keseceğini ilan etmişti;günahı büyüktür.
dördüncü büyük günahını (!)da ben ben ekliyeyim: d8 projesi."

buyurmuş kendisi. hani bir söz vardır ya; "duran bir saat bile günde iki kez zamanı doğru gösterir."
devamını gör...
bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi'ne acilen yatırılması gereken hasta.
devamını gör...
ergenekon'dan çıkamamıştır. o açıdan talihsiz bir gerçek hayat trollü olarak kalacaktır nazarımızda.
devamını gör...
hakkındaki son haberlerden anladığımız kadarıyla ya sağlık durumu ciddi manada kötü ya da altından kalkamayacağı yepyeni büyük işlere kalkışıyor. mikserliğe devam.

ed. bu tanım eksilenmiş. sanırım yalçın küçük fanları aramızda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar